OŚWIĘCIM. Wolność słowa a fake newsy

23 maja 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Wolność słowa a fake newsy

Jutro w oświęcimskiej książnicy rusza piąta edycja Oświęcimskiego Forum. Dwudniowej konferencji towarzyszy motto: "Europa wobec wyzwań XXI wieku. Wolność słowa/Wolność kłamstwa". Konferencję poprzedzi wręczenie statuetki "Ambasador Oświęcimia Miasta Pokoju" dla prof. Andrzeja Zolla.


Głównym tematem tegorocznej konferencji, w której wezmą udział Anna Wolff-Powęska, Andrzej Zoll, OP Tomasz Dostatni, Adam Bodnar, Monika Płatek, Bożena Szubińska, Henryk Wujec, Zbigniew Nosowski, Yaron Becker i wielu innych znakomitych gości, jest szeroko rozumiana wolność słowa w przestrzeni publicznej, coraz intensywniej i celowo zalewanej przez fałszywe treści.


- Konferencja skierowana jest do działaczy społecznych, pracowników nauki, nauczycieli, przedstawicieli instytucji działających na rzecz praw człowieka oraz edukacji historycznej, ludzi wrażliwych na otaczający świat - przybliża Alicja Bartuś z Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka.


W konferencji weźmie udział około 170 osób z całej Polski. Towarzyszą jej warsztaty dla uczniów szkół średnich, które odbędą się w MDSM i Centrum Żydowskim, zaś w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galeria Książki odbędzie się seminarium dla studentów.


Organizatorami konferencji są: Oświęcimski Instytut Praw Człowieka,Biblioteka Galeria Książki oraz Miasto Oświęcim. Honorowy patronat objął Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Szczegółowy program:

http://www.ofpc.pl/pliki/PROGRAM%20MAJ%202018.pdf

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy