OŚWIĘCIM. Wpadł do wykopu, chciał dać łapówkę

04 września 2013 Autor: plin

Wczoraj policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę. Kierowca samochodu dostawczego nie zatrzymał się do kontroli. Próbował uciekać, ale skręcił w remontowaną ul. Wysokie Brzegi i wjechał do wykopu. Miał ponad 3 promile.

fot. czytelnik oswiecimskie24

fot. czytelnik oswiecimskie24

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 13.20 na ul. Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Kierowca samochodu dostawczego VW T4 nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci podjęli pościg. - W szybszym zatrzymaniu sprawcy policjantom dopomogło szczęście, gdyż kierowca skręcił w remontowaną ulicę Wysokie Brzegi, gdzie pojazd wpadł w jeden z wykopów. Policjanci natychmiast wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał 3,15 promila alkoholu – informuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Mężczyzna proponował policjantom ponad tysiąc złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Został pouczony, iż popełnił kolejne przestępstwo. 57-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej. Przypominamy, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat – dodaje policjantka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

beny, 03.10.2013 07:46
a tak na marginesie, to kiedy zakończy się remont drogi, bo na zdjęciu widać że nie prędko a Pan Józef coś przebąkiwał, że już końcówka tylko została, że jakieś 99% wykonane już?
osw, 09.09.2013 10:14
Prawo w Polsce jest dobre, tylko sądy są słabe...sędziowie boją się wydawać wyroki z górnej półki tzn wysokie grzywny i wyroki bezwzględnej odsiadki
Kierowca, 07.09.2013 07:16
prawo dla kierowców w Polsce jest zbyt pobłażliwe ,,prosze sobie przyrównać z prawem drogowym w Niemczech ,Anglii,czy nawet na Słowacji ,maksymalny mandat za przekroczenie szybkości 500zł,żal,,,,
maro, 06.09.2013 08:34
Do osw. Dla mnie kara w zawieszeniu to żadna kara!!! Ja nie pisałem,że dostanie 10 000 kary tylko miałem na myśli, że za takie coś powinna być np. taka kara, którą ten typek na pewno by poczuł,natomiast w zawieszeniu może dostać nawet 100 lat więzienia, ale co z tego......
moto, 05.09.2013 23:52
Szanowny panie redaktorze to nie był VW T4 tylko VW LTek a to różnica
Leo, 05.09.2013 14:34
Czapa na miejscu, baz żadnego gadania.
osw, 05.09.2013 08:52
maro czemu [ciach!] na forum...widzę że jesteś" znafcą"...Jak za przestępstwo można ukarać mandatem???? dostanie grzywnę i wyrok w zawieszeniu plus zakaz prowadzenia pojazdów(prawko już ma zatrzymane na miejscu)
Szczaw i mirabelki, 05.09.2013 08:27
może jabłko zjadł a Wy jedziecie po chłopie. Nie zdarzyło Wam się nigdy...? Jakby zapytał Ojciec Tadeusz
Kiedyś zatrzymany, 05.09.2013 08:19
Facet przegiął pałę, ale przy takich podobnych zajściach zastanawia jedna rzecz, mianowicie: Na jakiej podstawie pijanemu delikwentowi daje się zarzut przekupstwa. Gość 3.15 promila jest prawie denatem, więc można mu wmówić wszystko. Czy w takich przypadkach, jest jakiś dowód na to np. nagranie czy coś podobnego, bo w innym przypadku wierzy się tylko stróżom prawa. Mi zatrzymali prawo jazdy na 10 miesięcy bo "prowadziłem" rower po spożyciu jednego piwa i miałem 0.24 promila. Nic w tym nie byłoby dziwnego gdyby nie fakt, że ja nie jechałem na tym rowerze tylko go, no właśnie w notatce policjantów było że prowadziłem, a powinno być że go "pchałem". To tylko taki przykład, że ludziom nieświadomym, a w tym przypadku jest pijany kierowca można wcisnąć wszystko. Sprawa toczyła się w sądzie
zulus, 05.09.2013 08:08
za takie przewinienie powinien iść siedzieć na długi czas dobrze że skończyło się tak a nie inaczej bo przecież mogły iść tam dzieci i co wtedy ? nie mam litości do takich kierowców albo jazda albo picie jeśli nie rozumie tego to jego problem głupota ludzka nie zna granic niestety!!!!!!!!!!!
popieram mariana, 05.09.2013 07:54
"marian: A trzeba było sk... zastrzelić i wrzucić do tego rowy i zakopać! 3,15 i wsiada za kółko!!! Gdyby potem kogoś potrącił śmiertelnie, to byłoby mu tylko przykro... " w 100%
Młody, 04.09.2013 22:35
Od razu łapy na pień i mu odrąbać zrobił bym to bez litości bo dla takich ludzi szacunku nie mam
siema, 04.09.2013 22:32
tam nie trudno było na trzeźwo się autem obsunąć jadąc do szpitala... a co dopiero :)
marian, 04.09.2013 22:04
A trzeba było sk... zastrzelić i wrzucić do tego rowy i zakopać! 3,15 i wsiada za kółko!!! Gdyby potem kogoś potrącił śmiertelnie, to byłoby mu tylko przykro...
saved, 04.09.2013 17:59
Brawo Policja! Cholerny kretyn wcześniej czy później przy takich promilach kogoś by zabił.
maro, 04.09.2013 15:22
"i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej. Przypominamy, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat – dodaje policjantka" - a dostanie pewnie z 500 PLN mandatu, a potem się wszyscy dziwią, że ludzie jeżdżą pijani. Powinien dostać 10 000 PLN kary i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów!!