OŚWIĘCIM. Wrócili do domu z kartą werbunkową

12 lutego 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Wrócili do domu z kartą werbunkową

W Muzeum Zamek w Oświęcimiu odbyło się wczoraj pierwsze spotkanie z cyklu Niepodległa 2018. Tym samym w mieście nad Sołą uroczyście zainaugurowano Rok Niepodległości.


Poprzedziło je uroczyste złożenie kwiatów przez prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta przy kamienicy, na której znajduje się tablica upamiętniająca wizytę komendanta Józefa Piłsudskiego w Oświęcimiu 7 lutego 1915 roku.


Aktorzy z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej przygotowali dla gości etiudę teatralną zatytułowaną "Legioniści w Oświęcimiu", a dr Andrzej Małysa wygłosił wykład pt."Pobyt I Brygady Legionów Polskich w Kętach i okolicy w 1915 roku".


Uczestnicy spotkania dostali pamiątkową kartę werbunkową.


Na kolejne spotkania muzeum zaprasza 22 kwietnia. Tematem przewodnim będzie "Fotografia z frontu".

Z kolei 26 czerwca poruszana będzie tematyka "Rozwóju techniki wojennej, lotnictwa", a 11 listopada poświęcony będzie Polsce Niepodległej.Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy