OŚWIĘCIM. Wsparcie z miasta, czyli hokejowa promocja nadsolańskiego grodu

10 stycznia 2018 Autor: png
Pierwsza drużyna zostanie dofinansowana z budżetu miasta.  Fot. nadesłane

Pierwsza drużyna zostanie dofinansowana z budżetu miasta. Fot. nadesłane

Hokeiści oświęcimskiej Unii mogą liczyć na wsparcie z Ratusza! Pierwsza drużyna zostanie dofinansowana z budżetu miasta. Podpisanie umowy na promocję Oświęcimia w trwających rozgrywkach ligowych odbyło się wczoraj w Urzędzie Miasta. Autografy pod dokumentem złożyli prezydent Oświęcimia - Janusz Chwierut i prezes spółki Oświęcimski Sport - Paweł Kram w obecności prezeski klubu - Bożeny Fraś i skarbnika miasta - Beaty Chachuły.

Dotacja do końca rozgrywek 2017-18 wynosi 550 tys. złotych. Rolą spółki będzie kreowanie pozytywnego wizerunku Oświęcimia w mediach jako miasta stwarzającego warunki do rozwoju i upowszechniania sportu. Hokeiści promują Oświęcim podczas meczów ligowych, a herb miasta jest widoczny na koszulkach zawodników, banerach reklamowych i materiałach promocyjnych oraz stronie internetowej i portalach społecznościowych.

- Decyzja podjęta przed przeszło dwoma laty o utworzeniu wspólnie przez miasto i stowarzyszenie sportowej spółki uratowała oświęcimski hokej. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić Oświęcim bez hokeja, który jest marką naszego miasta - podkreśla Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Awans do fazy play-off to plan biało-niebieskich na najbliższe miesiące. Unia w miniony weekend odniosła dwa znaczące zwycięstwa nad Automatyką Gdańsk i Comarch Cracovią po 3:2. Wczoraj sięgnęła po komplet punktów na jastrzębskim "Jastorze".

- Naszym celem jest wejście do pierwszej "szóstki" po fazie zasadniczej sezonu. To premiuje do występu w play-off bez udziału w zbędnych barażach - zdradza plany drużyny Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport. - Jest to możliwe zwłaszcza po ostatnich wygranych drużyny. Do zakończenia rundy jest dziesięć spotkań, więc wszystko jeszcze przed nami - dodaje Kram.

Drużyna hokeja na lodzie została utworzona w 1958. Na początku mecze rozgrywała na naturalnym lodowisku. W 1964 roku podjęto decyzję o budowie sztucznego lodowiska, dzięki temu hokeiści zaczęli odnosić pierwsze sukcesy. W 1972 roku po raz pierwszy uzyskali awans do pierwszej ligi, a następnie przez kolejne lata balansowali między pierwszą i drugą ligą. Biało-niebiescy mają w kolekcji osiem tytułów mistrzowskich, siedem wicemistrzowskich i dwa brązowe medale mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
podatnik, 11.01.2018 14:27
czy jest gdzieś jeszcze taki drugi idiotyzm, żeby zawodową drużynę zasilać pieniędzmi z podatków. Skoro chcą grać to z wypłat niech zrezygnują albo tak grają żeby mieli z tego dochód
kibic, 10.01.2018 19:46
Świetna wiadomość, tym bardziej że hokeiści grają pod wodzą nowego trenera Sejby jak z nut ogrywając faworytów.