OŚWIĘCIM. Wyciągnął nóż. Trafił na policjanta

27 grudnia 2013 Autor: plin

Policjant, po służbie, zatrzymał samochód, aby przepuścić pieszego. Ten jednak zareagował w sposób dość nieoczekiwany. Najpierw wykrzykiwał wulgaryzmy, a następnie z trzymanego w ręku pudła wyjął nóż i zaczął grozić kierowcy. Funkcjonariusz go obezwładnił. Podczas szamotaniny z pudła wypadły dwa kolejne noże...

OŚWIĘCIM. Wyciągnął nóż. Trafił na policjanta

Do zdarzenia doszło 23 grudnia na ul. Dąbrowskiego w Oświęcimiu. - Policjant, będący po służbie, jadąc samochodem zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić pieszego. Pieszy przechodząc wzdłuż przejścia zaczął głośno wykrzykiwać wulgaryzmy. Policjant uchylił szybę i zapytał, o co mu chodzi. Kiedy mężczyzna nie przestawał, wysiadł z pojazdu, aby ustalić przyczynę takiego dziwnego zachowania - opisuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Wtedy mężczyzna z trzymanego w ręku pudła wyjął nóż i zaczął nim wymachiwać, a następnie grozić jego użyciem. Funkcjonariusz poinformował go, że jest policjantem i nakazał odrzucić nóż. Mężczyzna jednak nie posłuchał. Funkcjonariusz go obezwładnił i przekazał przybyłym na miejsce policjantom z patrolu. Przekazał również dwa inne noże, które wypadły z pudła podczas obezwładniania agresora - dodaje policjantka.

35-letni mieszkaniec Oświęcimia trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania miał 2,37 promila alkoholu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
goguś, 05.01.2014 11:28
powiem tylko tyle że w Anglii ten co wysiada z auta automatycznie staje się prowokatorem zajścia i on jest winny. niestety w Polsce są inne przepisy prawne a jeśli chodzi o samego policjanta nie wierzę w jego odwagę gość pewnie wszystkie noże miał w pudle.
jam, 02.01.2014 16:26
gdyby nie te komentarze nikt tego portalu by nie odwiedzał, BRAWO :D
Pandzia, 31.12.2013 21:18
Jaki POlicjant taki nożownik :)
kolega, 31.12.2013 13:00
kochani agdzie wasze milosierdzie i wybaczenie przecie swieta idom inowy rok nas wita tak ze darujmy sobie te obelgi kochani
świadek , 31.12.2013 09:37
ps kolega : w sadzie to zbiera się jabłka !!!! Analfabeta !!!
osw, 31.12.2013 09:19
kolega ty się już nie kompromituj....zrób wszystkim przysługę i się tu nie udzielaj....
kolega, 30.12.2013 18:52
czy som dowody czy on wyciagnol ten noz ciekawe jakto wsadzie bedzie wygladac panie i panowie
Perun, 30.12.2013 06:36
Mial nozownik szczescie, ze trafil na gline. Gdybym ja byl za kierownica to bym sku... wprasowal samochodem w budnek!! Smieci powinno sie utylizowac!
mieszkaniec, 30.12.2013 00:19
"kolego" po pierwsze proszę weź słownik i pisz poprawnie. Po drugie nie masz pojęcia jak było bo nie widziałeś tego zajścia. Więc nie zabieraj głosu. A pieszemu najwyższą karę proszę.
hagi, 29.12.2013 22:40
<p>Do redakcji : Wprowadźcie jakiś limit błęd&oacute;w powyżej kt&oacute;rego nie będziecie publikowali post&oacute;w !!! Ogłoście to !!! Przecież to jest masakra !!! Taki "bolek","kolega" powinni być wychłostani na publicznie rynku za pisownię .</p>
anka, 29.12.2013 22:20
Sprawa jest świeża więc myślę, że obywatelskim obowiązkiem byłoby, aby każdy kto był świadkiem zgłosił się na policję zwłaszcza jeżeli zna inną wersję. Moja jest taka, że policjant ten nie był sam w samochodzie. W jego samochodzie widział kobietę i małe dzieci. Podejrzewam, że bronił rodziny. Z pewnością rzekomi świadkowie przeoczyli ten mały szczegół. Brawo dla tego policjanta, gdyż mnie strach sparaliżował. Dodam tylko, że gapiów było wielu a wśród nich mężczyźni. Nikt nie drgnął.
świadek, 29.12.2013 22:13
ps kolega i bolek : skoro macie tyle do powiedzenia to proszę przyjść na komendę i powiedzieć jak było z pouczeniem z 233 a nie ,,hejtować " !!! Taka mała dygresja radze korzystać ze słownika / som , nato, itd/
HMMM, 29.12.2013 21:29
Szkoda ze mnie nie pokazal jak bym tam byl to by go musieli reanimowac .i po krzyku wiecej by noza w zyciu nie wyciagnal malo pamietal by to do konca zycia kuta.... torbe by mial przekrecona o 360 i czuly uscisk w jaderka.Piekny Nowy Rok by mial .I problem z sexem zostala by mu ta reka co wyciagnal noz.NIE JESTEM SADYSTA.
no nie , 29.12.2013 20:54
tak dużo świadków /jak wynika z komentarzy/ i nikt nie pomógł? chyba że dopingowali. To straszne, ktoś wyciąga nóż, a krytyka leci bo to policjant. Jeśli byłby to zwyczajny człowiek to wszyscy biliby brawo. Ja uważam BRAWO dla policjanta.
www, 29.12.2013 16:52
do he he- słuchaj młocie jakby to była Rosja albo Stany do by dostał kulkę i po sprawie tylko w Polsce się z debilami policja cacka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lolo, 29.12.2013 14:22
Niech pani Jurasz nie kłamie, bo było całkiem inaczej, a policjant nie był święty.
Biedny miś, 29.12.2013 13:40
Jak było, tak było ale z tym nożem to przegiął pałę.
Marek Bazarowski, 29.12.2013 11:35
bendem pałował
kolega , 29.12.2013 11:34
ludzie komentarz policji byl niestosowny stek klamstw isom nato swiadkowie niepodniecajcie sie tak powiem ino zeto policjant sprowokowal tom calom sytuacje
bolek, 29.12.2013 11:29
widzialem to zaiscie i nietak bylo jak opisujom iten policjant tez niebyl takim chojrakiem jkgo piszom
Ziomek, 29.12.2013 10:35
Do petrov.. wiadome masz racje dużo spraw jest umażanych, ale jednak jak przyjdzie co do czego to można na nich liczyć
osw, 29.12.2013 10:27
petrov przyjdź na komendę i to powiedz albo podejdź do najbliższego patrolu....."wielki" bohaterze od siedmiu boleści....
petrov, 28.12.2013 23:09
gdyby groził zwykłemu szarakowi, to pewnie by umożyli sprawe bo nie znaleźli sprawcy. Polska policja jest "najlepsza".debile od siedmiu boleści
Ziomek, 28.12.2013 22:48
Ludzie nie zrozumiecie, że policja jest potrzebna. To, że macie problemy w życiu to nie znaczy ze musicie sie na nich wyżywać. Owszem zdarzają się że tak powiem debile którzy myślą że są bogami... ale większość z nich to profesionaliści i spoko goście. Do mądrala w Bytowie facet by pewnie pobił tego policjanta i ten patrol który przyjechał (żart żeby nie było). pozdrawiam ;D
anonim, 28.12.2013 22:12
Brawo! Chuck Noris wymięka:) do osw: - święte słowa bracie prawisz!
..., 28.12.2013 18:05
wiekszosc cwaniaczkow wypisujachc tu 'jp' to fr... i tyle. Ciekawe co by zrobil taki cwaniaczek jak by mial super nowa samochod i nie z jego winy wjezdza w niego drugi samochod, zwykla stuczka i kierowca drugie nie chce sie przyznac ze to jego wina to cwaniacze z pierwsze wypisujacy tu 'jp' pierwsze co robi to dzwoni na 997. takie sa cwaniaczki byl by grzeczny jak maly piesek.
slipknot, 28.12.2013 17:36
ale wam glupio ze wygral policjant a wy zamiast sie cieszyc to narzekacie-widze ze ciezko jest sie wam z tym teraz pogodzic hehehe
tommy, 28.12.2013 16:58
Bardzo słusznie! Powinni zamykać za samo posiadanie noża, ostatnio czytam artykuły w których jakieś gnojki zaatakowały kogoś z użyciem noża, a później się tłumaczą, że to pod wpływem alkoholu. A po cholere był im ten nóż! Czy normalni ludzi jak wychodzą się spotkać ze znajomymi czy gdzieś na imprezę to zabierają ze sobą broń??
tommy, 28.12.2013 16:53
@szczaw i mirabelki:
szczaw i mirabelki, 28.12.2013 16:48
do Osw. Wiem jak zachowuje się większość policjantów gdy nie są w robocie. Myślą, że są panami świata i podejrzewam, że w tym przypadku było podobnie
miejscowy, 28.12.2013 16:21
Brawo Policja, dobrze że choć po służbie działacie,bo w czasie służby Was nie widać na ulicach.
Wiesław, 28.12.2013 15:29
Korzystając z okazji zainteresowania tematem chciałem zadać pytanie z innej beczki: Czy korzystanie z białego orlika przy szkole nr 5 jest płatne, a jeśli tak, to jakie są ceny?
texas, 28.12.2013 13:42
chuck noris po oswiecimsku :-)
henryk, 28.12.2013 13:07
mogl pociac tego policjanta policjant to nie czlowiek jp !!!!!!!!!!!
osw, 28.12.2013 09:13
Do wszystkich pieniaczy typy szczawik i "wielkich jp" ....życze wam żebyście trafili na ulicy na takiego z nożem....ciekawe co pierwsze zrobicie....pewnie szybki odwrót a potem telefon gdzie.....podpowiem..997
ościenny, 28.12.2013 07:17
Nie jestem w stanie zrozumieć, jak jakiś baran może pisać takie obraźliwe słowa pod kierunkiem policji! Gdyby nie oni, to byś jeden z drugim wieczorem nie wyszedł z domu. Brawo policjant!
Adolf, 28.12.2013 02:33
poćwiartować go tymi nożami.
mądrala, 27.12.2013 23:55
Cieszę sie , że ci nasi policjanci nie mają problemów z obezwładnieniem delikwenta haha
szczaw i mirabelki, 27.12.2013 21:02
Nie wierzę w to, że policjant się kulturalnie zatrzymał, a gość wyskoczył z nożem. Pewnie mało gościa nie przejechał i niewiadomo co jeszcze.
hunter, 27.12.2013 19:50
dlaczego nie napiszecie że patrol przybył na miejsce po długiej chwili od wezwania i nawet nie na sygnale dyżurny oberwać powinien Policjant Brawo sam go trzymał obezwładnionego a policjanci nawet się nie spieszyli z pomocą gratuluje funkcjonariuszowi byle takich więcej Ruch Drogowy Górą
inga, 27.12.2013 18:56
Brawo dla Pana POLiCJANTA!!!!! Tak rzymać !! Nie dać sie gnojom!!
hehe, 27.12.2013 17:58
Ciekawe czy jak by był trzeźwy to by go obezwładnił.??
xxx, 27.12.2013 16:54
brawo dla policjanta, jak wszyscy będą tacy odważni to mogę nawet płacić większe podatki.
marcinz?, 27.12.2013 16:45
Coraz ciekawiej się robi, nie powiem, nie powiem :-(