OŚWIĘCIM. Wyłowili zwłoki z Wisły. Były w dużym stopniu rozkładu - AKTUALIZACJA

29 czerwca 2018 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Dziś około godz. 9.40 spacerujący wzdłuż Wisły mężczyzna zauważył pływające w rzece ciało. Natychmiast zaalarmował policję.

Na miejsce udali się policjanci, którzy wezwali strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Działania tych drugich polegały na wyciągnięciu zwłok z wody. Było to jednak utrudnione ponieważ strażacy nie mieli odpowiedniego miejsca do wodowania pontonu. Najbliższe znajdowało się kilka kilometrów powyżej. Strażacy wpłynęli do śluzy, gdzie po podwyższeniu poziomu wody wpłynęli w koryto, gdzie znajdowało się ciało.

Zwłoki przetransportowano w bezpieczne miejsce na brzeg.

- Były tak rozłożone, że nie można było stwierdzić nawet czy to kobieta, czy mężczyzna - informuje Ilona Domagała z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, dodając że wyjaśnieniem tej zagadki zajmują się policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora.

Akcja strażaków trwała blisko 4 godziny. Uczestniczyły w nim dwa zastępy. Na miejscu obecny był, poza służbami, także lekarz.

AKTUALIZACJA

- Denat to mężczyzna. Miał na sobie szczątkowe ubranie, żadnych dokumentów lub innych przedmiotów mogących pomóc przy identyfikacji - powiedziała nam po godz. 19.30 Ilona Domagała z KPP w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
stefanB., 30.06.2018 19:10
W artykule padło trafne stwierdzenie o braku miejsca do spuszczenis łodzi,warto by o tym pomyśleć,bo po uruchomieniu wislanych ch tras rowerowych, w kolejce czeka wislana trasa turystyki wodnej...