OŚWIĘCIM. Wypadek kolumny prezydenckiej. Lekko potrącony 9-letni chłopiec. AKTUALIZACJA

04 października 2018 Autor: red/TVN24
Fot. TVN 24/Kontakt 24 Siwy

Fot. TVN 24/Kontakt 24 Siwy

Około godz. 16.30 samochód policyjny będący w kolumnie prezydenckiej potrącił około 9-letniego chłopca na przejściu dla pieszych u zbiegu ul. Wyspiańskiego i Słowackiego, w pobliżu oświęcimskiego starostwa. - Potrącenie było "delikatne" - poinformował w rozmowie z TVN24 rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. Chłopiec trafił do szpitala, czuje się dobrze.


- W Oświęcimiu samochód policyjny, który poruszał się w kolumnie, którą jechaliśmy, bardzo delikatnie potrącił dziecko - poinformował w rozmowie z TVN24 rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

- Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, sprawdził, czy wszystko jest dobrze. Wezwaliśmy od razu karetkę, karetka przyjechała - podkreślił.

Rzecznik zapewnił, że jest cały czas w kontakcie z rodzicami dziecka. - Byłem także w szpitalu. Wydaje się, że wszystko jest dobrze, nic się nie stało - powiedział. Pytany o samochód, który potrącił dziecko, odpowiedział, że "to był samochód policji, który poruszał się w kolumnie".


Dziecko trafiło do oświęcimskiego szpitala. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, ma niegroźne stłuczenia nogi i otarcia.

Portal tvn24.pl potwierdził w źródłach policyjnych, że chłopca potrącił radiowóz, który poprzedzał kolumnę z prezydentem.

- To był radiowóz z komendy wojewódzkiej policji w Krakowie. Poszkodowany chłopiec był w szoku, odbiegał o własnych siłach z miejsca zdarzenia. Policjanci go dogonili i następnie trafił do szpitala - powiedział tvn24.pl rozmówca z Komendy Głównej Policji.

Po godz. 17 prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie na placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury. Towarzyszyli mu m.in. wicepremier Beata Szydło i starosta Zbigniew Starzec.

- Po spotkaniu z mieszkańcami Oświęcimia prezydent odwiedził chłopca i jego rodziców w domu - poinformowała kancelaria prezydenta.

Chłopiec dostał od głowy państwa pluszowego misia.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
jaki, 10.10.2018 20:54
do pisiorków; czyli każdy z polityków pis-u może jeździć nieprawidłowo i rozjeżdżać ludzi bo oni mają "prawo i sprawiedliwość po swojej stronie hehe" a tak na poważnie czy jeden człowiek/chory psychicznie/ tak potrafi narzucać swoją wolę tylu niby inteligentnym ludziom cz oni są na tyle zakłamani że wyznając jego poglądy publicznie mają nadzieję na zrobienie kariery i kasy.
jaki, 10.10.2018 20:45
po co pan prezydent/nie mój bo go nie wybierałem/ przyjechał do naszego miasta? czy promować pana Starca ,byle jakiego starostę, który teraz przed wyborami wyciąga urojone pretensje i zarzuca obecnemu prezydentowi jakieś nie udokumentowane
sprawy. wg zasady ,obrzuć kogoś błotem to się przyklei. nie jestem bezkrytycznym wielbicielem pana Chwieruta ale zasługi dla miasta to on ma dużo większe niż pan Starzec. a wyciągnie urojonych brudów w okresie przedwyborczym świadczy o poziomie
pana starosty lub jego doradców .
Jan, 05.10.2018 20:07
Pozostaje mieć nadzieję że chłopcu nic poważnego się nie stało i że rodzice nie dadzą się zastraszyć i nie odpuszczą dochodzenia prawa do odszkodowania i zadośćuczynienia mającego na celu złagodzenia cierpień fizycznych i psychicznych swojego syna.
Sympatyk PIS , 05.10.2018 18:51
.Chłopiec Bogu dzięki ma nie wielkie obrażenia z tego co podają komunikaty skoro wieczorem był już w domu. Sam wiem po swoim dziecku że nie raz też zachowuję się irracjonalnie na przejściach.Nie wiadomo czy był sam czy z rodzicami.Zobaczył radiowóz i być może wpadł w panikę i nie wiedział co zrobić .A tu zaraz fala krytyki pod adresem głowy Państwa i jego otoczenia jak by to co najmniej on to dziecko potrącił.Każdemu z nas za kierownicą mogło się to przydarzyć.Pozdrawiam
Krzysztof, 05.10.2018 16:56
Tom zgadzam się z Tobą w zupełności. A tak na marginesie tą chorobę zwaną KOD to leczyli kiedyś zdaje mi się gdzieś w Kobierzynie czy jakoś tak. Popytajcie może przyjmą. :)
Stefan, 05.10.2018 14:23
Z drogi śledzie bo PIS jedzie. Może jednak nie powinni przyjeżdżać do naszego miasta jak nie umieją jeździć. I te wyreżyserowane oklaski i okrzyki - żenada.
dcd, 05.10.2018 11:40
nie wiem co to za styl, ale być może to był jego kolega i zawsze próbują przejść razem. Czy wiedzieli, kto jedzie? Kolumny zawsze tak jeżdżą, a Oświęcim tego nie zna.
JJ., 05.10.2018 11:38
Nie chcemy najazdów PIS-u w Oświecimiu. Jeżdżą jak wariaty, a przed spotkaniem z prezydentem zarządzili trening okrzyków i oklasków - żenada. Dzieci rozdawały nam chorągiewki aby pomachać - Komuna wróciła.
tom, 05.10.2018 10:13
90%komentazy na poziomie dna - inteligencja oświęcimska poniżej marginesu..
Ludwik P., 05.10.2018 07:38
Szoferzy Kolumny jeżdżą jak COWBOJE , po spokojnych ulicach Oświęcimia .
A PRZEPISY OBOWIĄZUJĄ ...Ale je łamią ...BO WIOZĄ WODZA !
ina_s, 05.10.2018 02:09
Kiedy Policja zajmie się piratami, właścielami motocykli i aut na ul. Dąbrowskiego?
Niemalże codziennie w godzinach popołudniowych i wieczo
ych słychać ryk pędzących pojazdów. Mieszkańcy usuwaja się z chodników.
Potrzebna jest okrutna tragedia aby ktoś szukał winnych?
Nasze miasto powinno być bezpieczne.
Hmm?, 04.10.2018 21:46
Gdy zobaczysz pisowca na ulicy uciekaj, tolerancja tylko dla tych, którzy głosują za PO ? A to niby PiS-owcy tacy nietolerancyjni.
Z całym szacunkiem ale KOD nawet nie uszanował hymnu narodowego, nawet podczas niego nie poprzestali okrzyków na te całe 2 minuty.
Widać gdzie mają hymn Polski.
Piero , 04.10.2018 21:40
Co ma wychowanie dzieci do wypadku 9 letnie dziecko może sobie spacerować ile mu się podoba do 19.00 to my kierowcy powinniśmy uważać na to co się dzieje wokół nas a jeżeli policja jest zestresowana bo ktoś niby ważny jedzie to powinni mieć poobstawiane drogi i przejścia


Dowód, 04.10.2018 21:29
Broszka przynosi nieszczęście!
To nie może być przypadek, 04.10.2018 21:28
Morał jest taki: jak zobaczysz pisowca na ulicy - uciekaj!
ciekawe, 04.10.2018 21:23
co na to Starzec? I ten sufit w szpitalu który spadł i wypadek Adriana? Co na to Starzec? Może konferencja?
nie pilnowali dziecka, 04.10.2018 20:56
nie się co kajać, słabo edukowane dziecko jest zagrożeniem, nauczyciele, rodzice wstyd, opieka jest podstawowym obowiązkiem rodzica.
ziomal, 04.10.2018 20:43
Do maxi:przestań już pier......lić o zamachowcu,bo jak może być zamachowcem 10 letni chłopiec.
Pracownik synthos dwory 7, 04.10.2018 20:38
Oświęcim nie dla PIS. STARZEC NIE MASZ SZANSA Z J,CHW
Pepe, 04.10.2018 20:18
a może by ciebie wygumować razem z wałęsą
ryh, 04.10.2018 20:11
Po pierwsze to radiowóz. Po drugie radiowóz się zatrzymał i przepuścił chłopców, ale jeden się nie zdecydował na wkroczenie na pasy. Gdy radiowóz ruszył chłopiec zmienił zdanie i wtargnął na pasy pod radiowóz. Ale afera.... Ważne, że dziecku się nic poważnego nie stało. Ale oczywiście zamiast potwierdzić to sobie lepiej poużywać bo nawet za_d_ów Wam się przed dom nie chce ruszyć.
ZCHO, 04.10.2018 19:48
z netu cyt:byłem na spotkaniu andriu i czekam na info TVP ile nakłamią. a poza tym znów szydło z wypadkiem-może już czas by skreślić szydłową raz na zawsze z Oświęcimia i wygumkować ją . Bo w następnej kadencji będzie jeszcze więcej ofiar
Maxi, 04.10.2018 19:40
A jeżeli ten chłopiec to zamachowiec opłacony przez.... TUSKA!?
Pepe, 04.10.2018 19:39
Jak ci nie pasuje to miasto to wyjedz PATAŁACHU.
inz.mamoń, 04.10.2018 19:17
Znowu wrzuta dla kodziarstwa.... Dzieciaki bez opieki wbiegają prosto pod samochód, a refleks policyjnego kierowcy ratuje im życie.

Do hotinka, 04.10.2018 19:11
Znowu ty i te twoje głupie teorie? Wszyscy źli tylko pisy dobre... ech głupota nie boli
, 04.10.2018 19:09
Pecha mają do naszego miasta. Tak, tak - Nie pomorze Andrzej duda, tu Starcowi się nie uda!
Majka, 04.10.2018 19:06
Te PIS - kolumny mają pecha w Oświęcimiu.
hotin, 04.10.2018 19:01
Ukarać rodziców za brak opieki nad własnym dzieckiem!
Pisy, 04.10.2018 19:00
Pisy stworzą teorię że te zamachy na Broszkę i Dudę to wina...?
Parodia, 04.10.2018 18:57
Chłopczyk potrącony przez kolumnę Dudy (PIS) trafił do szpitala zarządzanego przez Starca (PIS), gdzie sufit wali się na głowy chorych... Nie takiego miasta chcemy! Tylko Chwierut zapewni nam bezpieczeństwo!
koda, 04.10.2018 18:53
Lekko potrącony a co k...... miał zabić!
Obywatel, 04.10.2018 18:52
Bardzo delikatnie pękła mu czaszka, brawo na was można liczyć. Gdyby jechał ktos z PO to było by "makabryczne morderstwo dziecka na pasach, wszyscy byli pijani"
oj Zbyszek, Zbyszek, 04.10.2018 18:30
Nie zapomnijmy komu zawdzięczamy to potrącenie... To Zbigniew Starzec zaprosił Dudę do Oświęcimia. Jeżeli wybierzemy Starca na prezydenta miasta to codziennie PISowcy będą nas rozjeżdżać limuzynami. Starzec właśnie ostatecznie pożegnał się z jakimikolwiek szansami na stanowisko prezydenta. Choć co prawdę prawie żadnych nie miał.
Szach mat...., 04.10.2018 18:07
Oświęcim - miasto które terroryzuje władza