OŚWIĘCIM. Wyremontowali drogi, planują żłobek i kolejne bloki

11 września 2018 Autor: adm
Fragment ul. św. Barbary. Fot. UM Oświęcim

Fragment ul. św. Barbary. Fot. UM Oświęcim

Blisko 3,2 mln zł kosztowała modernizacja dróg na os. Stare Stawy. Zakończyła się, trwająca od połowy ubiegłego roku, przebudowa trzech ulic: Św. Barbary, 11 Listopada i fragmentu ul. Zagrodowej. - Drogi były w złym stanie, mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi co do ich jakości, bo znacznie odstawały od tego standardu, który jest w naszym mieście - mówi prezydent Janusz Chwierut.


Inwestycja objęła wykonanie nowej nawierzchni na drogach o łącznej długości ponad 1 km, budowę chodników, zjazdów, wymianę oświetlenia ulicznego. Przy ul. św. Barbary i ul. 11 Listopada powstała też ścieżka rowerowa.


Zrobione zostały zatoki autobusowe i pętla do zawracania autobusów, są również nowe wiaty przystankowe. Przy tej okazji przebudowano też kanalizację sanitarną i deszczową. Nowe miejsca postojowe na 54 samochody powstały przy ulicy Zagrodowej od strony nowych budynków Oświęcimskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na zakończenie prac nasadzono krzewy i drzew.


- Myślę, że o wcześniejszych utrudnieniach mieszkańcy szybko zapomną, bo teraz znacznie łatwiej jest poruszać się po osiedlu, a przebudowane główne ciągi komunikacyjne bardzo zyskały na wyglądzie - podkreśla prezydent.


Osiedle Stare Stawy to najmłodsze i najbardziej dynamicznie rozwijające się oświęcimskie osiedle.


- Dzisiaj mieszka tu blisko 4 tysiące ludzi i konieczne jest stworzenie na tym osiedlu dodatkowej oferty - stwierdza szef miasta.


Ratusz planuje koleje inwestycje w tym rejonie Oświęcimia.


- Będziemy rozbudowywać osiedle w kierunku Castoramy, tu chcemy wybudować kilka bloków na wynajem. W pobliżu będzie żłobek, a w rejonie pętli autobusowej mamy teren, który chcemy w drodze przetargu sprzedać pod obiekt usługowo-handlowy - zdradza plany prezydent.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
li, 12.09.2018 18:30
Jaki pisze, że komisja krytykowała przechodniów a szkoda, że nie pomyśleli jak oni mieli przechodzić. Jeżeli pasów nie można wykonać tam gdzie przygotowano przejście to należało inaczej zaprojektować przystanek. Obecnie nie ma wyboru, przecież nie pójdą ludzie na krzywy trawnik i dalej nie wiadomo dokąd albo skosem jezdnią do przejścia.
jaki, 12.09.2018 16:02
proszę sobie obejrzeć przejście pod OCK. tam pasy zachodzą na dwie zatoki i się dało. chyba że są równi i równiejsi. albo urzędnicy stosują przepisy jak im wygodnie. a jeszcze do "hotina" - najbardziej oponowała przeciw przejściu pani ze Starostwa hehe.
jaki, 12.09.2018 08:55
obserwowałem "wielką komisję" odbierającą ulicę 11 Listopada po remoncie. akurat stali przy tym niby pseudo przejściu bez pasów.niektorzy czlonkowie komisji domagali się pasow w tym miejscu. ale ważni urzędnicy odpowiawdali że przepisy nie pozwalają. w tym czasie podjechal autobus do zatoki dla wysiadających. duża grupa dzieci i doroslych przechodzila przez jednię do
zatoki na drugą stronę co urzędnicy skomentowali że ludzie zawsze źle przechodzą. może gdyby były pasy to jednak chociaż część ludzi przeszlaby po pasach. a tak nawiasem to znalazlem kilka miejsc w mieście gdzie w podobnych miejscach pasy są i tam jakoś przepisy dało się obejść.
Monowicek, 11.09.2018 22:53
A co ci sie nie podoba ? Jak idziesz z baru nawalony?Może ci światła hotinie ale w głowie !Alkoholiku!
realista, 11.09.2018 21:11
Chwierut najlepiej na wynajem a dlaczego nie ma terenów pod mieszkanie+
hotin , 11.09.2018 20:09
A co z przejściem dla pieszych koło baru ,,Gumiś"? To po co był ten remont drogi,jak ,,drużyna Chwieruta" go porządnie nie potrafi przeprowadzić?
pio73, 11.09.2018 19:47
A Starzec nic tylko o nowym dworcu kolejowym,szkoda że nie załatwił S1 przez Przecieszyn.
Voland, 11.09.2018 18:21
Naćpałeś sie GWałt-u zbyt duzo lewaku od michnika.
Egon, 11.09.2018 18:02
Brawo Panie Prezydencie, to jest prawdziwy gospodarz, oddam z całą rodziną na Pana głos w wyborach-pewne!!!
A co dzięki p.Starcowi??? Pewnie jajka na targu z dwoma żółteczkami, piękne lato, obiecanki cacanki, lotnisko na Kamieńcu, metro z osiedla na Błonie, trolejbusy do Przecieszyna, ronda imieniem Leszka, tablica koło OCK-tu był Naczelnik Jarek.