OŚWIĘCIM. Za kilka dni rozpoczęcie roku szkolnego. Będzie inny niż poprzednie

26 sierpnia 2020 Autor: sz
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

Za kilka dni rozpoczęcie roku szkolnego w całym kraju. Także w Oświęcimiu uczniowie wrócą do szkół, tyle tylko, że może to być inna forma niż dotychczas. Rok szkolny rozpocznie się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zajęcia mają być przede wszystkim stacjonarne, lecz mogą wystąpić w trybie mieszanym. Część dzieci będzie uczęszczała do szkoły tradycyjnie, a część uczyła się na odległość. Może jednak wystąpić sytuacja, iż wszyscy uczniowie zaczną edukację zdalną.

-Otwarcie szkół w dobie koronawirusa jest dla dyrektorów szkół i samorządu sporym wyzwaniem. Przygotowaliśmy trzy scenariusze zajęć. Wydaje się, że rozpoczniemy rok szkolny tradycyjnie. Co będzie w następnych tygodniach pokaże życie, a kolejne warianty zajęć uzależnione są od sytuacji epidemiologicznej – wyjaśnia zastępca prezydenta Oświęcimia Krzysztof Kania.

W oświęcimskich placówkach 1 września naukę rozpocznie blisko 2,8 tysiąca uczniów.

-Szkoły nie są przepełnione, w największej mamy 455 dzieci. Warunki lokalowe pozwalają więc dyrektorom układać zajęcia tak, aby oddzielić najmłodsze dzieci od starszych kolegów. Przygotowano też dla nich odrębne wejścia. Przyjęte rozwiązania nie wpłyną na wydłużenie godzin nauki. Jednak może się zdarzyć, zwłaszcza w sytuacji przejścia na inny tok nauczania, że dzieci będą się uczyć do godziny 17 – podkreśla Krzysztof Kania.

Prezydent apeluje do rodziców, żeby na świetlicy pozostawiali dzieci tylko rodzice pracujący. Podkreśla, że to nimi w pierwszej kolejności maluchy będą objęte opieką

Do oświęcimskich placówek trafiła już pierwsza partia środków higieny osobistej przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, dystrybucją zajęli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

-Mamy także swój zapas środków higieny osobistej, takich jak m.in. maseczki, płyny do dezynfekcji oraz mydła – podkreśla Kania.

W szkołach muszą się pojawić izolatorium i będą znajdować się gabinetach medycznych. W momencie kiedy pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowym będzie zmuszony natychmiast powiadomić opiekunów lub rodziców, którzy osobiście będą musieli odebrać dziecko ze szkoły.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy