OŚWIĘCIM. Zaatakowany 66-latek użył w swojej obronie pistoletu

08 sierpnia 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

28-letni oświęcimianin doznał urazu oka. Z napastnika stał się ofiarą, po tym jak zaatakował starszego o 38 lat mieszkańca Oświęcimia, który broniąc się przed atakiem użył pistoletu gazowego.


Do zdarzenia w minioną niedzielę tuż po godz. 8 przed jednym ze sklepów na ulicy Solskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o bijatyce, w wyniku której ranny został jeden z uczestników zdarzenia. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. Ranny mężczyzna z urazem oka został zabrany przez ratowników medycznych do szpitala.


W trakcie prowadzonych czynności do policjantów podszedł 66-letni mieszkaniec Oświęcimia, który oświadczył, że został zaatakowany, a broniąc się użył pistoletu gazowego. Mundurowi wraz z mężczyzną udali się do jego mieszkania, gdzie zabezpieczyli pistolet na naboje ze sprężonym CO2, ładowany metalowymi kulkami.


Z wstępnych ustaleń wynika, że 66-latek został zaatakowany przez młodszego mężczyznę w chwili, gdy wychodził ze sklepu. Najpierw 28-latek rzucił w jego kierunku kilka pustych skrzynek po piwie, a następnie podbiegł, wywrócił go na chodnik i zaczął go bić. Wtedy napadnięty wyciągnął z kieszeni pistolet, z którego oddał kilka strzałów, po czym wyrwał się i uciekł.


W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie, które zweryfikuje okoliczności zdarzenia.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
antyanty, 11.08.2018 17:32
To nie żadni chulgani , znam sytuacje napastników było dwóch jeden który rzucił się na tego chłopa to cygan ze starego miasta. Z tego co wiem chcieli go okraść bo nie mieli kasy na... swoje potrzeby ,że tak to ujmę.
Bogdan , 10.08.2018 23:41
Raczej dostał to na co zasłużył a nie ze stał się ofiarą.
Rysiek, 09.08.2018 14:57
Wszyscy powinni "pakowac"
Nauczyc bandytow szacunku.
Pomysla 2 razy zanim kogos na ulicy zaczepia.
To samo z otwieraniem drzwi do czyjegos samochodu - to tak jak wlamywac sie do domu!

Ja mam zawsze "klamke" ze soba dla takich cwaniaczkow...
lolo, 09.08.2018 13:26
Brawo dla starszego pana mam nadzieję że nie będzie miał problemów przez śmiecia.
Gal, 09.08.2018 09:05
Szacun dla starszego pana
XYZ, 08.08.2018 19:53
Pewnie jakiś kozak z młodej Unii, zapomniał tylko że taką akcje na starszym panu to oni przynajmniej w 8 robią.
Gratulacje dla starszego pana szkoda tylko że śmiecia nie odstrzelił.