OŚWIĘCIM. Zapalili znicze w pierwszą rocznicę samospalenia śp. Piotra Szczęsnego

19 października 2018 Autor: sz
Fot. Szymon Chabior

Fot. Szymon Chabior

W piątek o godzinie 17.00 na Rynku Głównym w Oświęcimiu mieszkańcy miasta spotkali się by uczcić pierwszą rocznicę samospalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie śp. Piotra Szczęsnego.

Podczas spotkania symbolicznie zapalono znicze, a także został odczytany manifest, który pozostawił śp. Piotr Szczęsny.

-Słowa wypowiedziane rok temu przez zwykłego, szarego człowieka są wciąż aktualne i nie straciły nic na swej aktualności – zaznaczył Marek Sowa, poseł na Sejm RP.

W spotkaniu, które zorganizowali działacze KOD-u udział wzięło ponad 20 osób.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
AM, 22.10.2018 16:07
Co wy ostatnio macie z tym "śp." (rozumiem, że chodzi o świętą pamięć). Takie słowa mogą się znaleźć na nagrobkach, nekrologach czy paść podczas mszy żałobnej, ale nie w artykule prasowym. Czy piszemy, że "Ogniem i mieczem" napisał śp. Henryk Sienkiewicz, albo, że pierwszym królem Polski był śp. Bolesław Chrobry? Oddzielcie świętą pamięć od informacji prasowej. Rozumiem, że Kaczyński przy każdej okazji używa tego sformułowania w stosunku do swego brata, bo to jego rodzina, ale dziennikarze powinni rzetelnie relacjonować rzeczywistość, a nie doszukiwać się w tym jakiejś świętości.
szyderca, 21.10.2018 23:11
widzę tłumy ludzi w wiecu POparcia skoczka KODomitów...
Krzysztof, 20.10.2018 22:20
Nie wiem czy ten zacny człowiek chciałby aby o nim i jego ideałach pamiętano w ten sposób. To wygląda jak spotkanie sekty Jehowy. Marek Sowa zmienił wyznanie ?
Jery, 20.10.2018 20:31
Sowa i przyjaciele. 99% kodownikow nie ma pojecie na czym polega "niszczenie demokracji" przez PIS. Idą protestować, a nie wiedzą przeciwko czemu.
inz.mamoń, 19.10.2018 20:56
w jakiej partii aktualnie przebywa Pan Sowa widoczny na zdjęciu?