OŚWIĘCIM. Rządząca powiatem koalicja wycofuje się z pomysłu podwyżki diet dla radnych. PiS nie kryje zadowolenia

05 grudnia 2018 Autor: red
Fot. starostwo

Fot. starostwo

Nie będzie, przynajmniej na razie, podwyżek diet i zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych powiatu. Rządząca powiatem większość (KO - KOS 2018 -Porozumienie Samorządowe Powiatu) wycofała projekt stosownej uchwały z porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Powiatu Oświęcimskiego. Z zadowoleniem tę decyzję przyjął opozycyjny klub PiS.

Projekt uchwały po autopoprawkach (PATRZ - GALERIA PONIŻEJ) zakładał podwyższenie diety przewodniczącego rady powiatu i nieetatowych członków zarządu z 80 % do 95 % maksymalnej wysokości diety - na 2549,92 zł.

Wiceprzewodniczący rady powiatu oraz przewodniczący stałych komisji mieli otrzymać podwyżkę z 65 % do 70 %, czyli do 1878,89 zł. Pozostali radni powiatu mieli otrzymać podwyżkę z 55 % na 60 % maksymalnej wysokości diety, do 1610,48 zł.

Jarosław Jurzak, przewodniczący klubu radnych PiS odczytał oświadczenie, które, jak przyznał, było przygotowane jeszcze przed wycofaniem projektu tej uchwały z porządku obrad dzisiejszej sesji. Na wstępie podkreślił, ze brak jest jakichkolwiek przesłanek, by owe podwyżki wprowadzić.

- Nowa rada nie wykazała się jeszcze jakimkolwiek działaniem, które mogłoby przemówić za takimi podwyżkami. Niezrozumiałe jest także zróżnicowanie samej wysokości podwyżek dla poszczególnych kategorii - dodał były wicestarosta.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
obywatel 32-600, 09.12.2018 10:58
Ciekawostka: Pewna władza po dojściu do rządzenia też podniosła uposażenie nawet niezgodnie z prawem.
Marek, 06.12.2018 17:54
Należy rozliczać radnych za działanie i pracę a nie tylko za obecność lub jej brak na sesjach. Rzeczywiste działania zweryfikują czy ktoś naprawdę chce działać dla Miasta czy tylko udało się wygrać w wyborach. Mieszkańcy winni zacząć obserwować swoich wybrańców i rozliczać z obietnic.
Nie powinno być brania kasy od mieszkańców miasta za "nicnierobienie".