OŚWIĘCIM. Zazębiają się remonty dróg. Będzie ciężko

18 lipca 2013 Autor: PLIN

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu apeluje o wyrozumiałość. Bo lekko na oświęcimskich drogach nie będzie. Już wkrótce ruszają prace na Olszewskiego, Tysiąclecia, Dąbrowskiego...

OŚWIĘCIM. Zazębiają się remonty dróg. Będzie ciężko

W ciągu dwóch tygodni ma się rozpocząć budowa ronda na obfitującym w wypadki skrzyżowaniu Olszewskiego i Słowackiego. Jest to część większej, zaplanowanej na 3 lata inwestycji, zakładającej m.in. modernizację Olszewskiego. Jej koszt to 5,2 mln zł. Środki na zadanie pochodzą z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego, po połowie na wkład własny składają się miasto i powiat.

Wkrótce ruszy też modernizacja Tysiąclecia. Drogowcy biorą na celownik odcinek od Słowackiego do Śniadeckiego. – Miasto poprosiło nas, by rozpocząć prace po Tygodniu Kultury Beskidzkiej – mówi członek zarządu powiatu Andrzej Skrzypiński. Koszt 2-letniej inwestycji to ok. 2,5 mln zł. Tutaj również pomogą środki z OSPR.

Do tego dochodzi jeszcze rychły remont ul. Dąbrowskiego, od mostu Piastowskiego do ul. Chopina. Prace mają wystartować w połowie sierpnia. Chodzi głównie o wymianę nawierzchni, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Koszt - ok. 1 mln zł. Składają się miasto i powiat.

Z inwestycji można się cieszyć. Sęk w tym, że roboty drogowe w centrum Oświęcimia zbiegają się w czasie. - Zaplanowaliśmy prace na okres wakacji, kiedy ruch na drogach jest najmniejszy. Spodziewamy się, że szczególnie trudne będą trzy tygodnie. Apelujemy jednak o wyrozumiałość. Te inwestycje są potrzebne. Trzeba je wykonać. Lepiej to zrobić za jednym zamachem. Alternatywnych dróg nie brakuje. Z objazdami nie powinno być kłopotu – dodaje Andrzej Skrzypiński.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

TzW, 05.08.2013 10:22
<p>Prywatne drogi byly by lepsze.......... ale przecież nie,bo mamy dobro wsp&oacute;lne,narodowe......... [ciach!].........</p>
Magda, 24.07.2013 09:30
A ja pytam gdzie rondo na ul. Konarskiego na skrzyżowaniu z ul. Nideckiego??!! To co tam się dzieje i jak trudno wyjechać w stronę miasta z osiedla Błonie to jest jakiś kosmos. Nie wspominając już jak kierowcy kombinują jadąc z Nideckiego na nową drogę orląt lwowskich czy też w drugą stronę. Nowa droga, piękna droga a wgl nie wykorzystywana przez to że nie ma odpowiedniego połączenia z główną drogą!
jack, 22.07.2013 20:40
Wszystko pięknie,ładnie.Tylko dlaczego chociaż 1 ulica nie była remontowana od kwietnia???dlaczego nie remontują ul. obozowej w innej części miasta????Czy nie można było krótkiego odcinka np.ul.śniadeciego(remont od Tysiąclecia do Wróblewskiego(jakieś 200 m )już dawno zrobić????Przecież to Starostwo powinni zlikwidować.Mają kasę z OSPr-u,miasto ich dofinansowuje(ciekawe z jakiej strony),a ci przesrali 4 miechy tego roku i cali szczęśliwi wydając 1/4 tego co gdzie indziej.To się po prostu w głowie nie mieści
zozl, 21.07.2013 08:56
Nareszcie to jedno z najgorszych skrzyzowań na osiedlu ten remont powinien był byc o wiele wcześniej tyle, że pieniadze miasta są lokowane w przenoszenie pomników
Chemik, 21.07.2013 07:57
Dobrze ze remontują drogi, martwi mnie ze wszystko robi się w tym samym czasie. Będziemy mieli pięknie zakorkowany Oświęcim.
halka, 20.07.2013 13:06
Na całej długości ul. Obozowej należałoby wszystko wymienić. Odstrasza nietylko przyjezdnych ale i miejscowych :(:(:(
luki24osw, 19.07.2013 13:54
Obozowa pierwsza część będzie w tym roku wykonana.
mario, 19.07.2013 12:55
POGRATULOWAĆ!!! Remont trzech równoległych ulic w jednym czasie. Nie można było zacząć w kwietniu z Dąbrowskiego, a pózniej dwóch następnych. Dobrze byłoby gdyby chociaż asfalt wytrzymał więcej niż 8 lat, może byłaby wtedy możliwość zrobić resztę Dąbrowskiego do zakładów. Kto wie, może nawet udałoby się w końcu ruszyć z remontami na zaniedbywanym ZASOLU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Młlody, 19.07.2013 10:32
Na Dombrowskiego od mostu nie tak dawno asfalt tam wymieniali i co znów po 8 latach zmiana asfaltu a zamiast zdobić od Galicji w stronę zakładów to nie faska tam jest tragedia już z tym asfaltem
Prośba, 19.07.2013 09:47
Plese, napiszcie panowie dziennikarze kiedy remont Obozowej. Wszystkich z Zasola to bardzo interesuje
pawrob, 18.07.2013 21:47
<p>Jeśli będzie to wyglądało tak jak na rynku to na wyrozumiałość nie ma co liczyć.Swoją drogą gdzie podział się niedawny artykuł o "szybkości" remontowania płyty rynku.</p>
Jacek, 18.07.2013 21:14
<p>ul. Dąbrowskiego od most do skrzyżowania z ul. Słowackiego była remontowana kilka lat temu. Remontu nie dokończono (pozostał odcinek od Sławackiego do Zakład&oacute;w - placu betonowego). Pogratulować wykonawcy skoro znowyu trzeba zaczynać od początku. A może tym razem zacząć od wschodu tj. od placu betonowego w kierunku zachodnim?</p>
kali, 18.07.2013 20:37
I bardzo dobrze! Niech robią! Jest takie stare powiedzenie "nie róbmy nic, nie będzie nic" więc niech robią. No, skoro w tej kwestii już się wypowiedziałem to trzeba temat rozwinąć: NIECH ROBIĄ DOBRZE! Żeby nie trzeba było za 5 lat wymieniać asfaltu, albo za rok ryć nowej nawierzchni, bo trzeba wymienić rury kanalizacyjne.
hahaha, 18.07.2013 20:23
van sand: to se postoicie samochodziarze hehe,ja już od 6 lat tylko na rowerze - a co prawko za wódzie zabrali
banan, 18.07.2013 20:00
Remontowana całkiem niedawno ulica Dąbrowskiego, teraz nadaje się do ponownego remontu. Takie rzeczy tylko w Polsce, ktoś powinien za to beknąć! Urzędnicy samorządowi powinni popracować w prywatnych firmach, to by się dowiedzieli jak się wydaje pieniądze, żeby było coś raz a dobrze zrobione. Bez biznesowych doświadczeń kiepsko wychodzi zarządzanie publicznym majątkiem. I ulica Dąbrowskiego to tylko pryszcz. Lotnisko w Modlinie, autostrada A2 "budowana" przez Chińczyków, most-porażka w Mszanie w ciągu A1, A4 do Rzeszowa, itd. To jest jakaś paranoja, jesteśmy rządzeni przez bezmózgich idiotów!
adam, 18.07.2013 18:42
Nie oszczedzajcie i zapłaćcie wykonawca za prace w systemie 3 zmianowym.
pablo, 18.07.2013 17:43
a kiedy remont Obozowej tak hucznie obiecywany w zeszłym roku?/
van sand, 18.07.2013 16:10
to se postoicie samochodziarze hehe,ja już od 6 lat tylko na rowerze
masterkosa, 18.07.2013 14:46
Nie remontują - źle. Remontują - też źle bo nie remontują w nocy. Nie macie na co narzekać???
Kaliszak79, 18.07.2013 13:14
A kiedy ruszy remont ostatniego, nie remontowanego od wielu lat remont skrzyżowania ul. Dąbrowskiego z ul. Chemików. Wymieniony odcinek by ł kilka lat temu remontowany a skrzyżowania nie ruszono
Pytam się, 18.07.2013 11:31
Nie da się tego robić nocą?
Dr Heinz Dundersztyc, 18.07.2013 11:26
No hm... dobrze, że robią ale nie pozostaje nic innego jak wyciągnąć rower, zrobić przegląd i do boju, bo autem nie poszalejemy dużo w czasie remontów - już teraz jest nędza.
dorota, 18.07.2013 11:08
<p>jeżeli dobrze zrozumiałam, przez pewien czas będzie wyłączony z ruchu "stary" most, czekają nas niebotyczne korki!</p>
Jakub, 18.07.2013 10:10
Rondo na skrzyżowaniu Olszewskiego ze Słowackiego? To żart?
Ferdek, 18.07.2013 09:44
A MŁYŃSKĄ MA ROBIĆ STAROSTWO CZY MIASTO. Miał być remont i nic się nie dzieje. Kto nas poprze z radnych???
Do STAROSTY, 18.07.2013 09:41
Panie starosto, kiedy zostanie skończona Więźniów Oświęcimia?
TzW, 18.07.2013 09:35
"W ciągu dwóch tygodni ma się rozpocząć budowa ronda na obfitującym w wypadki skrzyżowaniu Olszewskiego i Słowackiego." - rozsądne rondo w Oświęcimiu? Nie daję wiary... "Wkrótce ruszy też modernizacja Tysiąclecia. [...] odcinek od Słowackiego do Śniadeckiego. [...] Koszt 2-letniej inwestycji to ok. 2,5 mln zł." - 2 lata wyjęte z życia Oświęcimia. Przecież ta ulica w całości ma może 2 kilometry. U naszych zachodnich sąsiadów takie remonty wykonuje się w 2-3 miesiące. "Do tego dochodzi jeszcze rychły remont ul. Dąbrowskiego, od mostu Piastowskiego do ul. Chopina. Prace mają wystartować w połowie sierpnia. Chodzi głównie o wymianę nawierzchni, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Koszt - ok. 1 mln zł."-no to jest masakra. Ta droga - ile ona ma? 5 lat? Wydali na nią ile - 2,5 miliona? Robili ją rok prawie. Kojarzy się to z czymś? Może z aktualnymi remontami? Znowu,u naszych zachodnich sąsiadów przez 25 lat bo to bylo w stanie bliskim idealnego. A zapewne nie za 2,5 miliona tylko za 1,5. "Sęk w tym, że roboty drogowe w centrum Oświęcimia zbiegają się w czasie. - Zaplanowaliśmy prace na okres wakacji, kiedy ruch na drogach jest najmniejszy. [...] Lepiej to zrobić za jednym zamachem. Alternatywnych dróg nie brakuje. Z objazdami nie powinno być kłopotu" - rzut oka na mapę. http://oi39.tinypic.com/2s928sk.jpg właściwie to nie ma którędy pojechać. Na zielono - możliwe trasy. Na czerwono - remonty. Czerwony obrys - korki. Rower?
Wiesia, 18.07.2013 09:35
A remont Obozowej to nie w tym roku?
rmik, 18.07.2013 09:16
co z Obozową? Zamiast blokować wszystkie drogi w jednym miejscu lepiej jeden z remontów rozpocząć w innej części. Usprawni to z pewnością ruch.
oświęcimianin, 18.07.2013 08:55
mniejszy ruch w wakacje? może kiedyś tak było ale nie w tym roku Dąbrowskiego korkuje się już o godz. 12
bodzio, 18.07.2013 08:42
Cytat: "Zaplanowaliśmy prace na okres wakacji, kiedy ruch na drogach jest najmniejszy."Ha, ha, ha. I tyle w temacie.
Heniek, 18.07.2013 08:11
<p>Szykuje się podr&oacute;ż przez miasto zgodnie z treścią pewnej "regionalnej" przyśpiewki: "Opłotkami przez ogr&oacute;dek zap... krasnoludek" C&oacute;ż logistyka i planowanie nie są chyba najmocniejszą stroną obecnej władzy o ile takie mocne strony w og&oacute;le posiada. Byłbym zapomniał, przecież jest swietnie rozwinięty ... PR. :)</p>