OŚWIĘCIM. Zbigniew Starzec pozywa Janusza Chwieruta. Żąda przeprosin. AKTUALIZACJA

09 października 2018 Autor: red
Fot. Szymon Chabior

Fot. Szymon Chabior

Dziś na fejsbukowym profilu Zbigniewa Starca pojawił się wpis, w którym domaga się od Janusza Chwieruta przeprosin. Pozwał obecnego prezydenta w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Krakowie.

Poniżej treść wpisu Zbigniewa Starca. Tę samą treść lokalne media dostały ze sztabu Starca przed godz. 9.

"Minęły prawie 3 tygodnie od kiedy poprosiłem Prezydenta Chwieruta o sprostowanie słów, które padły na konferencji prasowej dot. inwestycji na ul. Orłowskiego. Poprosiłem również o przeproszenie pracowników Starostwa, gdyż pod ich adresem padły słowa, na które nie zasłużyli.


W międzyczasie odbyła się kolejna konferencja, tym razem dot. zamknięcia Radia Oświęcim, które w głosowaniu mieszkańców okazało się blamażem tygodnia w Małopolsce. Kilka dni później pojawiła się gazeta KWW Janusza Chwieruta, w której to gazecie zamieszczone są nieprawdziwe i obrażające treści pod moim adresem. Nazywa się mnie tam funkcjonariuszem PiS i straszy się moją osobą.

Od prawie 2 kadencji Pan Janusz Chwierut, jako Prezydent mojego miasta mówi co chce, jednocześnie blokując (niestety skutecznie) głosy radnych Rady Miasta Oświęcim. Od 2 kadencji nikt Go za brak rzetelnej informacji nie skarcił.

Dziś robię to ja, po męsku, nie chowając się za plecami swoich zastępców, a w ostatnim czasie za plecami rzecznika prasowego KWW Janusza Chwieruta mówiąc funkcjonariuszowi Platformy Obywatelskiej Januszowi Chwierutowi – SPRAWDZAM!"

AKTUALIZACJA

Rozprawa odbędzie się jutro o godz. 10 w Sądzie Okręgowym w Krakowie I Wydział Cywilny, sala K-614.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
jaki, 21.10.2018 10:35
dlaczego na liście do głosowania na prezydenta przy nazwisku pana Starca jest znaczek jego partii/PiS/ a przy innych kandydatach nie ma nic? to ewidentny sposób wskazywania preferencji i propagowanie jednego kandydata.
@Kuba 63, 11.10.2018 13:35
Dokładnie tak jest. Pozory to On umie stwarzać, ale my sìę na tym znamy.
Znamy Pana Panie Starzec, nie damy się oszukać!!!
Kuba63, 11.10.2018 09:18
Bez pomysłu jak zarobić na chleb wielki "polityk" urażony słowami pisowski funkcjonariusz / rozumiem ,że to coś obrzydliwego godnego potępienia /. Mnie obraża pańska ignorancja , chęć zapewnienia sobie dobrze płatnej posady pod pozorem walki o dobro mieszkańców.
mieszkaniec, 11.10.2018 01:53
Ani jeden ani drugi , wam panowie mówię,""" już dziękuję""" a tym bardziej obecnemu panu na stołku prezydenta. W tym roku kilkakrotnie starałem się spotkać z Panem Chwierut w dniu i godzinach gdzie miał być dyspozycyjny , za każdym razem miał coś ważniejszego i wysyłał zastępstwo , olewa ludzi. Jeśli są wyznaczone godziny własnie na takie spotkanie to powinien być , dużo by opowiadać .
QQQrva, 10.10.2018 21:44
Nie pokazujcie zdjęcia starca bo tak ja księ zachował w dniu wizyty DuDytka to śmiechu warte!
wyborca, 10.10.2018 09:15
Panie Zbigniew Starzec - do pięt Pan nie dorastasz Panu Prezydentowi Chwierutowi. Nawet te wielkie bilbordy z Pana wizerunkiem nie pomogą wygrać Panu tych wyborów.
Marek , 10.10.2018 08:41
Och tak dorwać się muszę ich ja muszę siebdorwac do koryta
Xxxxx, 10.10.2018 00:30
Ludzie proszę Was bardzo przejrzyjcie na oczy co ten Starzec wyprawia . Zachowuje się jak dziecko . Siedzi na Facebooku całymi dniami . To jest typowy nieudacznik który nie ma pojęcia o polityce tylko atakuje obecnego prezydenta jakimś dziwnymi akcjami . Wez lepiej wróć na basen i tam pilnuj porządku z gwizdkiem w ustach . Chłopie gdzie ty do polityki jak ty stękasz przy każdej wypowiedzi , nie masz siły przebicia i jesteś beznadziejny poza tym ze nasz fajny ga
itur . Ochłoń chłopie i zmień zawód bo z polityka ty nie masz nic wspólnego i lepiej zeby ludzie niecwyciagali twoich brudów z przeszłości bo się zalamiesz . I nie zachowuj się jak dziecko czy pan prezydent Cue atakuje na forach itd Wałcz uczciwie a nie jak do tej pory . Czekam na dzień 22.11 rano jak będzie podane ze przegrałeś wybory .
@Dlaczego, 09.10.2018 22:41
Dziwisz się? A Ty byś się z Nim pokazał???
Nareszcie, 09.10.2018 22:10
Panie Chwierut nareszcie Mane, tekel, fares
mieszkaniec, 09.10.2018 21:55
Czy zwrócił ktoś uwagę, że obecny starosta zawsze uaktywnia się przed wyborami?
Jeszcze pół roku temu nikt o nim nie słyszał, a tu nagle jak Fenix z popiołu, jest go wszędzie pełno. W moim przekonaniu on żyje wyłącznie według kalendarza wyborczego, co gorsza nie próbuje wdrażać swoich pomysłów tylko krytykuje i obrzuca błotem swoich przeciwników politycznych.
Na budowę Szkoły Specjalnej zabrakło mu dwóch kadencji, a przeszkadza mu most duchów czy Park Pojednania. Obecny prezydent przynajmniej realizuje swoje zamiary (nie wnikając czy słuszne czy nie) - po prostu jest skuteczny.
Mama nadzieję, że inni również zwrócą uwagę na przedwyborcze lansowanie Starosty. Ja się na to nie nabiorę
wyborca, 09.10.2018 21:26
Kończ Waść wstydu oszczędź
Dlaczego, 09.10.2018 18:51
Dlaczego żona Starca się z nim nie pokazuje?
Firlikowa, 09.10.2018 16:27
Chłopy!!! Wy się przez te wybory wykończycie. Żeby jeszcze nie nastąpiła naturalna selekcja!!!
Obserwator, 09.10.2018 15:59
Żałosne to wszystko. Miejsce Pana Starca jest na boisku nie w polityce... Chociaż z racji wieku i pewnych „przyzwyczajeń” kondycja już nie ta...Mam nadzieję, że wyborcy przytomnie zagłosują...
Znam Cię , 09.10.2018 15:53
A może by się Pan oddał.do sądu za tą działeczkę, co to Pan ją tak uczciwie kupił???
OOO, 09.10.2018 15:39
OJ stary starcze !Do czego tysię nadajesz ?DO PŁUGA ale musiał byś być przeszkolony!
Do Zbyszka, 09.10.2018 14:15
Zbyszku zero klasy niestety...
Krycha, 09.10.2018 13:30
Oj Panie Starzec, Prezydent Duda chyba nie pomógł, skoro do sądu Pan przeciwnika oddaje. I Pan optował za spokojną kampanią? Przecież Pana artykuły to same oszczerstwa rzucane w stronę obecnego prezydenta. I to Pan powinien być dawno oddany w trybie wyborczym do sądu, ale widać, że Chwierut tego nie zrobił bo ma klasę, której Panu niestety brak... Ja na Pana głosować na pewno nie będę, szkoda miasta
Pytanie, 09.10.2018 12:59
Czy ten Starzec nie widzi że ludzie śmieją się z tej jego aktywności i merytorycznej inaczej kampanii? Uchowaj Boże Oświęcim od takiego typka.
rex, 09.10.2018 12:38
mul nie napisze dno bo od dna mozna sie odbic do mulu niestety nie
hotin, 09.10.2018 12:05
Wolne Sądy,Wolne Sądy,Wolne Sądy! Już czytam tutaj te opinie,że to był PiSowski sędzia,który wydał wyrok nie po myśli miłościwie nam panującego.
mieszkaniec, 09.10.2018 11:49
Czy zwrócił ktoś uwagę, że obecny starosta zawsze uaktywnia się przed wyborami?
Jeszcze pół roku temu nikt o nim nie słyszał, a tu nagle jak Fenix z popiołu, jest go wszędzie pełno. W moim przekonaniu on żyje wyłącznie według kalendarza wyborczego, co gorsza nie próbuje wdrażać swoich pomysłów tylko krytykuje i obrzuca błotem swoich przeciwników politycznych.
Na budowę Szkoły Specjalnej zabrakło mu dwóch kadencji, a przeszkadza mu most duchów czy Park Pojednania. Obecny prezydent przynajmniej realizuje swoje zamiary (nie wnikając czy słuszne czy nie) - po prostu jest skuteczny.
Mama nadzieję, że inni również zwrócą uwagę na przedwyborcze lansowanie Starosty. Ja się na to nie nabiorę
Zbigniew., 09.10.2018 11:31
A paszoł Ty do pługa :)
wyborca, 09.10.2018 10:37
teraz jak przegra to zwali na sądy.
wyborca, 09.10.2018 10:34
W faktach Oświęcim jest wniosek starca, nic o żadnych przeprosinach tam nie wnioskuję.
Jego kampania bazuje tylko na atakach, ale niestety dla niego to zawsze to starzec obrywa
koda, 09.10.2018 09:04
Starzec - jedna wielka tragedia. Prosił o spokojna kampanię!!!!!!!!!!