OŚWIĘCIM. Zbiórka ciepłej odzieży. Pomóż biednym i bezdomnym przetrwać zimę

12 grudnia 2018 Autor: red
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

Wzorem lat ubiegłych, Straż Miejska wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej prowadzą zbiórkę odzieży. Używaną, ale nie zniszczoną odzież można przynosić na dyżurkę Straży Miejskiej, która znajduje się przy ul. Jagiełły 23 (wejście od strony parkingu).

- Przede wszystkim potrzebne są ciepłe płaszcze, kurtki, spodnie i swetry, które następnie przekazywane są osobom potrzebującym oraz bezdomnym - mówi Joanna Brania, komendant Straży Miejskiej w Oświęcimiu, dodając że ciepłe ubrania można przynosić do końca roku.

Zimowa aura jest szczególnie dotkliwa dla osób bezdomnych oraz starszych i samotnych. Strażnicy miejscy każdego dnia patrolują miejsce, gdzie mogą przebywać bezdomni. Pani komendant prosi też o pomoc mieszkańców, którzy widząc takie osoby przebywające na klatkach schodowych, piwnicach czy przystankach autobusów mogą zgłaszać ten fakt do straży miejskiej.

- W takich sytuacjach nasz patrol przewiezie osobę do miejsca zamieszkania lub do ogrzewalni miejskiej, jeśli jest to osoba bezdomna - przybliża Joanna Brani.

- Zainteresujmy się też losem naszych sąsiadów, którzy z racji na swój wiek nie mogą czy wręcz nie powinni w dni, kiedy jest ślisko opuszczać swoich mieszkań. Zapytajmy, czy czegoś nie potrzebują. Robiąc zakupy dla siebie możemy również kupić coś dla starszego sąsiada = apeluje pani komendant.

Bezpłatny numer telefonu do Straży Miejskiej w Oświęcimiu to 986.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy