OŚWIĘCIM. Zdjęcia do filmu Kartel

06 września 2017 Autor: Jarosław Fiedor
fot. Jarosław Fiedor

fot. Jarosław Fiedor

W ostatnich dniach w naszym mieście można zauważyć grupę ludzi ubraną w odzież z lat 30-tych. To grupa Bunkrowcy Oświęcim, która po premierze swojego pierwszego filmu pt.”Oświęcim-Auschwitz na styku dwóch światów”postanowiła nakręcić swoje kolejne dzieło.

Reżyserem filmu jest ponownie Mirosław Ganobis ,a scenariusz stanowi historia, która wydarzyła się w naszym mieście naprawdę przed wojną. Będzie to opowieść o krakowskim studencie (Bartek Urbańczyk), który zainteresował się tragicznymi losami oświęcimskiego handlarza rybami Bernarda Schrettera (Jarosław Fiedor). Toczył on heroiczną walkę z krakowskim kartelem rybnym braci Kalfusów i ich wspólnika Schneidra „Ryba”, który wykorzystywał swoje wpływy w woj. krakowskim i doprowadził oświęcimski biznes i rodziny kupieckie do ruiny. Przeciwstawił się im wyżej wspomniany kupiec i udał się do ich krakowskiego biura celem rozliczenia, ale również pozbawienia ich życia. Historia jest tym tragiczniejsza iż sam popełnia samobójstwo. To tak w wielkim skrócie.

W zdjęciach biorą udział członkowie grupy oraz duża rzesza mieszkańców Oświęcimia i okolicznych miejscowości. Autorem zdjęć do filmu jest Krzysztof Nowak na co dzień prowadzącego portal informacyjny Wolanie Info oraz współpracuje z telewizja regionalną TVT Rybnik. Kierownikiem planu jest Tomasz Klimczak. Premiera jest planowana na początek przyszłego roku. Zapraszamy do śledzenia grupy, nie tylko na ulicach Oświęcimia, ale i również w internecie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy