OŚWIĘCIM. Zebrano ponad 23 tys. zł na leczenie Łukasza

16 grudnia 2013 Autor: plin

13 tys. 508 zł - tyle udało się zebrać wolontariuszom Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy podczas Wielkiego Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Oświęcimskim Centrum Kultury. „Jasełka” we Włosienicy również przyniosły obfity plon - 10 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację walczącego z ciężką chorobą Łukasza.

Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy w OCK

Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy w OCK

Pomocy potrzebuje chory chłopiec - Łukasz Gaweł. Oświęcimianie w niedzielę nie zawiedli. Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy spełnił pokładane w nim nadzieje. - Zarówno ta impreza, jak i zorganizowane dwa dni wcześniej „Jasełka” we Włosienicy - gratulacje dla grona pedagogicznego i przyjaciół tamtejszej szkoły podstawowej - podczas których zebrano nieco ponad 10 tys. zł, skierowane były na wsparcie leczenia i rehabilitacji Łukasza. To z pewnością była kolejna wyjątkowa impreza zorganizowana przez niesamowitych oświęcimskich społeczników - mówi Albert Bartosz, prezes Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Zaznacza, że dzięki takim akcjom udaje się nie tylko zebrać tak potrzebne pieniądze, ale i ofiarować chłopcu i jego rodzicom zastrzyk nadziei i sił w walce z okrutną chorobą, jaką jest dystrofia mięśniowa.

- Szczególnie dziękujemy pani Apolonii Maj, dyrektor OCK - podkreśla główna organizatorka Wielkiego Charytatywnego Jarmarku Paulina Łysak (w trakcie imprezy otrzymała tytuł „Dyrygenta Fundacji MOWP za 2013 rok”). - Podziękowania należą się również innym pracownikom OCK. Bez niej i bez pozostałych ludzi z OCK, nie zrobilibyśmy nic. Chcielibyśmy podziękować również tancerzom z Krakowskiego Teatru Tańca, za cudowny charytatywny spektakl, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Włosienicy za pyszne świąteczne potrawy, klubowi capoeira z Rajska za pokaz afrykańskiej sztuki walki, Beacie Kasprzyk za poprowadzenie warsztatów oraz miastu Oświęcim za finansowe wsparcie naszych wszystkich przedsięwzięć. Oczywiście tradycyjnie już dopisali mieszkańcy naszego miasta, którzy tłumnie odwiedzali nasz jarmark - dodaje pani Paulina.

23 tys. 575 zł - tyle w sumie zebrano w trakcie minionego weekendu. Kwota ta wpłynie na specjalne subkonto podopiecznego Fundacji MOWP. - Tam pieniądze będą mogły być wydatkowane na podstawie faktur jedynie na jego leczenie i rehabilitację. Ale to jeszcze nie wszystko. Rodzice jednego z wcześniejszych podopiecznych MOWP, Błażejka Dutki, którzy zebrali już całą kwotę potrzebną na jego operację, postanowili przekazać cześć pieniędzy na leczenie Łukasza - informuje Albert Bartosz. - To jeden z tych momentów w naszej działalności, w których jesteśmy absolutnie pewni, że dzięki naszym działaniom zyskują nie tylko chore dzieci, ale i całe nasze człowieczeństwo - podkreśla.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ala, 17.12.2013 11:18
pięknie! a Łukaszowi życzę zdrowia i siły w pokonaniu choroby!
Patrycja, 17.12.2013 10:07
<p>Jedna z tych rzeczy, z kt&oacute;rych można być dumnym i powiedzieć "Bo u mnie w Oświęcimiu jest taka wspaniała fundacja...." :)</p>
sssP , 17.12.2013 07:19
Brawoooo.