OŚWIĘCIM. Złóż wniosek o dopłatę do wymiany starego pieca

17 maja 2018 Autor: red
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

Już nie tylko, jak dotąd, właściciele domów jednorodzinnych mogą starać się o dopłatę do wymiany starego, nieekologicznego pieca. Od tego roku dofinansowanie obejmuje także budynki wielorodzinne. Stosowne wnioski mieszkańcy Oświęcimia mogą składać w magistracie do końca lipca.

- Wnioski mogą składać zarówno właściciele nieruchomości, jak również wspólnoty, po przyjęciu stosownej uchwały - tłumaczy Katarzyna Kwiecień z Urzędu Miasta w Oświęcimiu, dodając że dotacją będzie objęta wymiana pieców na ogrzewanie gazowe lub podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Nowością jest możliwość uzyskania kolejnej dotacji w przypadku wymiany pieców węglowych na kocioł gazowy, olejowy, elektryczny lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Dofinansowanie dla domów jednorodzinnych w przypadku instalacji gazowej wynosi do 7 tys. zł.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Miejskiej w pokoju 29 (II piętro) lub pod nr tel. 33 84 29 129. Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu Miasta Oświęcim, ul. Zaborska 2.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Jerry, 18.05.2018 00:45
A mieszkańcy gminy mogą podziwiać plakaty wójta. Super!