PALCZOWICE. Policjanci nie dali wiary krakowiance, że przyjechała na romantyczny spacer w sąsiedztwie torów

30 maja 2016 Autor: sza

31-letnia mieszkanka Krakowa została zatrzymana przez policjantów z zatorskiego komisariatu. Jest podejrzana o kradzież elementów torowiska. Niewykluczone, że brała także udział w kradzieży elementów infrastruktury kolejowej w Skawinie.

Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Do zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 maja. Policjanci z Zatora otrzymali informację o dwóch osobach znajdujących w pobliżu trakcji kolejowej w Palczowicach (gm. Zator) na trasie Oświęcim – Kraków Płaszów.

 

W pobliżu torów funkcjonariusze znaleźli samochód marki Suzuki, w którego wnętrzu znajdowały się metalowe elementy pochodzące z torowiska. Powiadomili o tym przedstawicieli PKP, a następnie zaczęli obserwować teren.

 

Po kilkunastu minutach do pojazdu podeszła kobieta. Jak się okazało, była to 31-letnia mieszkanka Krakowa. Policjantom próbowała tłumaczyć, że przyjechała na spacer razem ze swoim znajomym. Nie potrafiła jednak powiedzieć, gdzie teraz znajduje się jej partner, ani w jaki sposób elementy torowiska znalazły się w jej samochodzie. Kobieta została zatrzymana.

 

– W trakcie oględzin torowiska ustalono, że na kilkudziesięciu metrach trasy skradziono łączniki szyn. Funkcjonariusze ustalili również, że tej samej nocy podobnej kradzieży dokonano na terenie Skawiny i nie jest wykluczone, że część z trzydziestu zabezpieczonych łączników pochodzi właśnie z tamtej kradzieży. Aktualnie policjanci sprawdzają czy para ma związek z innymi podobnymi czynami – poinformowała Małgorzata Jurecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy