PIŁKA NOŻNA. Beniaminek powoli opuszcza strefę spadkową. Pora wygrać z outsiderem!

23 października 2019 Autor: png
Przed beniaminkiem z Rajska wyjazdowe spotkanie z zamykającym czwartoligową tabelę Sokołem Kocmyrzów-Baranówka. Fot. (png)

Przed beniaminkiem z Rajska wyjazdowe spotkanie z zamykającym czwartoligową tabelę Sokołem Kocmyrzów-Baranówka. Fot. (png)

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniósł beniaminek z Rajska. Dzięki wygranej na własnym stadionie nad Skawinką 4:3, podopieczni Grzegorza Bąka opuszczają powoli strefę spadkową w czwartej lidze. Po trzynastu kolejkach zajmują czternaste miejsce w tabeli. Dwunasta jest Unia Oświęcim, a trzynastą pozycję zajmuje LKS Jawiszowice.

W ostatniej serii Rajsko wygrało ze Skawinką 4:3, choć przez ostatnie 30 minut piłkarze beniaminka musieli radzić sobie w zdekompletowanym składzie. Kwadrans po przerwie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Paweł Piskorz. Wcześniej (25 min) ten sam zawodnik podwyższył na 3:0. Oprócz Piskorza na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisali się: Bartłomiej Mika, Patryk Formas i Krzysztof Sieczko.

Teraz ekipa beniaminka staje przed olbrzymią szansą na kolejne trzy punkty. Rajsko będzie bowiem zdecydowanym faworytem wyjazdowego spotkania z najsłabszym w czwartej lidze Sokołem Kocmyrzów-Baranówka. Ta ekipa zdobyła dotychczas zaledwie dwa punkty, remisując u siebie z Orłem Ryczów 3:3 i z andrychowskim Beskidem 0:0.

Po derbowym remisie Jawiszowic z Unią (2:2), biało-niebiescy zagrają na stadionie przy ulicy Legionów z Pcimianką Pcim. Ta drużyna zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Z kolei ekipa z Jawiszowic zmierzy się na wyjeździe z Orłem Ryczów, który przed niespełna dwoma tygodniami wysoko wygrał w Oświęcimiu z Unią 5:2.

Do kogo po rundzie jesiennej będzie należało miano nieoficjalnego mistrza oświęcimskiego powiatu i kto będzie najwyżej sklasyfikowanym seniorskim teamem w regionie? Póki co, Unia ma tylko punkt przewagi nad Jawiszowicami i cztery więcej od Rajska.

Zestaw par XIV kolejki w czwartej lidze:
Wiślanie Jaśkowice - Czarni Staniątki (sobota, godz. 11)
UNIA OŚWIĘCIM - Pcimianka Pcim (sobota, godz. 15)
Sokół Kocmyrzów-Baranówka - LKS RAJSKO (sobota, godz. 15)
Dalin Myślenice - Cracovia II Kraków (sobota, godz. 15)
Słomniczanka Słomniki - Beskid Andrychów (sobota, godz. 15)
MKS Trzebinia - Orzeł Piaski Wielkie (sobota, godz. 15)
Wisła II Kraków - Skawinka Skawina (niedziela, godz. 11)
Orzeł Ryczów - LKS JAWISZOWICE (niedziela, godz. 14)
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Clepardia Kraków (niedziela, godz. 14)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 23.10.2019 16:40
Jeżeli Unia zagra tak jak w meczu z Jawiszowicami to nie mam złudzeń - Pcimianka wywiezie pełną pulę. Z kolei Jawiszowice nie wygrały jeszcze z Ryczowem i trudno przypuszczać, że ten stan po najbliższej kolejce się zmieni. Na papierze najlepiej wygląda Rajsko i ma duże szanse zapunktować. Ogólnie sytuacja naszych drużyn na szczeblu województwa jest fatalna. Najpierw upadek piłki seniorskiej w Sole teraz dramatyczna postawa naszej trójcy w czwartej lidze. Zostają jeszcze cztery kolejki tej rundy, ale raczej trzeba się nastawić na "akcje ratunkowe" w rundzie wiosennej. Miejmy nadzieję, że udane.
Pytanie o nieoficjalnego mistrza powiatu oświęcimskiego brzmi nieco groteskowo.