PIŁKA NOŻNA. Beniaminek przed historyczną szansą

03 stycznia 2019 Autor: png
Niwa Nowa Wieś zajmuje na półmetku pozycję wicelidera i traci osiem punktów do prowadzącego Rajska. Fot. (png)

Niwa Nowa Wieś zajmuje na półmetku pozycję wicelidera i traci osiem punktów do prowadzącego Rajska. Fot. (png)

Z przewagą ośmiu punktów nad rywalami do rundy rewanżowej piątoligowych rozgrywek przystąpi beniaminek z Rajska. Podopieczni Grzegorza Bąka stają przed historyczną szansą przeskoczenia dwóch klas rozgrywkowych w ciągu zaledwie dwóch sezonów. Czy ktoś zdoła pokrzyżować plany szalonego beniaminka? Po pierwszej rundzie nic na to nie wskazuje...

Lidera z Rajska gonić będzie przede wszystkim Niwa Nowa Wieś, która zajmuje drugie miejsce i ma osiem punktów mniej od lidera okręgówki. Nowowsianie zgromadzili tyle samo "oczek" ile uzbierało Tempo z Białki, ale Niwa legitymuje się lepszym bilansem bramkowym. W jesiennym meczu na szczycie ekipa Kamila Żmudy przegrała u siebie z Rajskiem 0:2 i na wiosnę czeka ich wizyta na stadionie beniaminka.

Tylko punkt mniej od Niwy ma czwarty w tabeli KS Chełmek. Biało-zieloni dysponują takim samym dorobkiem jak piąty Nadwiślanin Gromiec, ale okazali się lepsi w bezpośrednim starciu (1:0). Jesienią wygrali dziewięć spotkań, jedno zremisowali, a w czterech meczach musieli uznać wyższość rywali. Już na inaugurację rundy rewanżowej dojdzie do szlagierowo zapowiadającego się pojedynku Chełmka z Rajskiem. Jesienią było 3:0 dla drużyny Grzegorza Bąka.

W środku piątoligowej stawki znajduje się Brzezina Osiek i Zatorzanka. Obie drużyny zgromadziły po 21 punktów. Zajmują odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce. W bezpośrednim pojedynku lepszy był zespół z Doliny Karpia (2:0 dla Zatorzanki). Brzezina i Zatorzanka solidarnie zwyciężały sześciokrotnie, trzy mecze remisowały, a pięć przegrały.

W sezonie 2018/19 liga okręgowa gra w okrojonym składzie. Z rozgrywek wycofała się bowiem Iskra Klecza Dolna. Z kolei wyraźny kurs na klasę A obrała Sosnowianka. Drużyna ze Stanisławia Dolnego ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Zremisowała tylko jedno spotkanie z Halniakiem Maków Podhalański (1:1). W dolnych rejonach okręgówki znajdują się także LKS Żarki (14 pkt), Arka Babice (11 pkt), Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (11 pkt) i Garbarz Zembrzyce (7 pkt).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Niwa, 03.01.2019 10:45
Niwa na awans!
Kibic, 03.01.2019 08:39
Brzezina to tez druzyna z Doliny Karpia☺