PIŁKA NOŻNA. Beniaminek przed meczem prawdy

14 maja 2019 Autor: png
LKS Rajsko staje przed historyczną szansą na wywalczenie pierwszego w dziejach klubu awansu do czwartej ligi. Fot. (png)

LKS Rajsko staje przed historyczną szansą na wywalczenie pierwszego w dziejach klubu awansu do czwartej ligi. Fot. (png)

Pięć punktów - dokładnie tyle wynosi przewaga piątoligowego beniaminka z Rajska nad drugim w tabeli okręgówki zespołem Tempa Białka. To zarazem dużo, jak i mało. Arcyważne znaczenie dla losów walki o awans będzie miał najbliższy mecz w Białce. W najbliższą niedzielę (godz. 17) dojdzie do bezpośredniej konfrontacji dwóch najlepszych ekip.

Rajsko pojedynkiem na szczycie z Tempem zamknie prawdziwy maraton grania na obcych stadionach. Będzie to już szósty z rzędu pojedynek rozgrywany na wyjeździe. Bilans podopiecznych Grzegorza Bąka jest imponujący. Po porażce w Gromcu z miejscowym Nadwiślaninem zdobyli komplet punktów w kolejnych czterech meczach. Pokonali kolejno Garbarza Zembrzyce 2:0, Zatorzankę Zator 3:2, Halniaka Maków Podhalański 5:2 i w ostatniej kolejce Arkę w Babicach 2:1..

Oprócz spotkania z Tempem, drużynę z Rajska czekają jeszcze pojedynki z Kalwarianką (u siebie), LKS-em Żarki (u siebie), Brzeziną Osiek (na wyjeździe) i Victorią 1918 Jaworzno (u siebie). Z kolei wicelider z Białki zagra kolejno z LKS-em Żarki (na wyjeździe), Brzeziną Osiek (na wyjeździe), Victorią 1918 Jaworzno (na wyjeździe) i Chełmkiem (u siebie). Wiele w kwestii awansu powinna wyjaśnić najbliższa niedziela.

Zestaw par XXIV kolejki w okręgówce:
Brzezina Osiek - Halniak Maków Podhalański (czwartek, godz. 17.30)
Garbarz Zembrzyce - KS Chełmek (sobota, godz. 15)
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Niwa Nowa Wieś (sobota, godz. 17)
LKS Żarki - Arka Babice (sobota, godz. 17)
Victoria 1918 Jaworzno - Zatorzanka Zator (niedziela, godz. 16.30)
Sosnowianka Stanisław Dolny - Nadwiślanin Gromiec (niedziela, godz. 17)
Tempo Białka - LKS Rajsko (niedziela, godz. 17)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 19.05.2019 22:08
Nudów nie ma. Punkty gubią pretendenci do awansów. Sygnał prowadząc trzema bramami remisuje z Pulsem. Gorzów dzieli się z Łękami. Rajsko daje sobie strzelić cztery sztuki w drugiej połowie. Unia niespodzianki nie sprawiła a Jawiszowice znów goniły wynik, tym razem z zadowalającym skutkiem. Soła co prawda przegrywa, ale kolejne meczbole są po jej stronie.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 15.05.2019 20:23
W najbliższy weekend jest co oglądać. Odbędzie się kilka ciekawych spotkań o dużej wadze. Czy Sygnał przed własną publiką pokomplikuje sobie sezon w starciu z Pulsem? Czy Gorzów u siebie nie pogubi punktów ze Sołą Łęki? Czy Rajsko zawierzy w instynkt łowcy i wyczeka Tempo by zadać decydujący cios? Czy Unia sprawi niespodziankę na Węgrzcance a Jawiszowice zapanują nad grą z Wiślanką? Czy Soła potwierdzi, że spadek to nie dla nich? Miejmy nadzieje, że odpowiedzi na te pytania padną w emocjonujących sportowo okolicznościach i przy normalnej wreszcie pogodzie :)