PIŁKA NOŻNA. Beniaminek szlifuje formę przed nowym sezonem

30 lipca 2018 Autor: png
W piątek LKS Rajsko rozegra ostatni sparing. Ich rywalem będzie AKS Niwka. Fot. (png)

W piątek LKS Rajsko rozegra ostatni sparing. Ich rywalem będzie AKS Niwka. Fot. (png)

Trzy mecze kontrolne mają już za sobą piłkarze beniaminka okręgówki z Rajska. Formę zespołu prowadzonego przez Grzegorza Bąka sprawdziła Przemsza Okradzionów, LKS Gorzów i rezerwy sosnowieckiego Zagłębia. Czwarty i zarazem ostatni sprawdzian czeka zespół z Rajska w najbliższy piątek. Ich rywalem będzie AKS Niwka.

W pierwszym sparingu rozegranym w Rajsku z Przemszą Okradzionów, gospodarze urządzili sobie strzeleckie fajerwerki. Rozbili rywali aż 12:3. Aż po cztery gole w tym pojedynku zdobywali napastnicy - Paweł Piskorz i Patryk Senkowski. Dwa trafienia zanotował Szymon Brańka, a po jednym Jakub Scąber i zawodnik testowany. Kolejnym przeciwnikiem miała być Unia Oświęcim, ale sparing został odwołany.

Rajsko zagrało zatem z beniaminkiem klasy A - Gorzowem, który wrócił na ten szczebel rozgrywkowy po rocznej banicji w klasie B. W spotkaniu z gorzowianami kibice goli nie zobaczyli. Spotkanie zakończyło się rezultatem bezbramkowym.

W kolejnym test-meczu Rajsko uległo rezerwom Zagłębia Sosnowiec (liga okręgowa) 1:2. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Bąka pokazała się z dobrej strony. Objęła prowadzenie za sprawą Konrada Jędrusika. Później jednak dwukrotnie "ukłuli" sosnowiczanie, wykorzystując błędy w defensywnej formacji. Próbą generalną przed sezonem będzie piątkowy mecz z innym reprezentantem śląskiej okręgówki - AKS-em Niwka.

W trakcie letniej przerwy do drużyny z Rajska przeszło aż trzech zawodników brzeszczańskiego Górnika. Mowa o Szymonie Brańce, Dawidzie Jędrusiku i Patryku Senkowskim. Przypomnijmy, iż w poprzednim sezonie to właśnie Górnik Brzeszcze i Team Sport Hejnał Kęty przegrali z Rajskiem walkę o awans do ligi okręgowej.

Pierwszym ligowym rywalem Rajska w sezonie 2018/19 będzie KS Chełmek. Mecz odbędzie się na stadionie w Rajsku 12 sierpnia. Trzy dni później beniaminek pojedzie na pierwszy wyjazd. Zmierzy się z Victorią Jaworzno.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 31.07.2018 13:53
O! A co to się stało w unii? Chyba, że to tylko przez urlopy.
oswięcimianin, 31.07.2018 07:39
Unia nie grała bo nie ma zawodników
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 30.07.2018 09:53
Hehehe, unia spękała?