PIŁKA NOŻNA. Beniaminek z ambicjami

09 lipca 2018 Autor: png
W sezonie 2018/19 LKS Rajsko będzie beniaminkiem w okręgówce. Fot. (png)

W sezonie 2018/19 LKS Rajsko będzie beniaminkiem w okręgówce. Fot. (png)

W Rajsku mają powody do radości. Seniorski zespół tego klubu wreszcie dopiął swego i wygrał rozgrywki oświęcimskiej klasy A. Po kilku latach nieudanych prób, przyszedł upragniony awans do ligi okręgowej. Teraz podopieczni Grzegorza Bąka liczą na udany debiut na piątoligowych boiskach.

W minionym sezonie klasy A sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Jak się można było spodziewać jeszcze przed rozpoczęciem rewanżów, o wszystkim decydowały bezpośrednie konfrontacje trzech drużyn liczących się w walce o awans (LKS Rajsko, Team Sport Hejnał Kęty, Górnik Brzeszcze)

Kiedy Rajsko przegrało w Kętach z Hejnałem (2:1) wydawało się, że kęczanie na koniec sezonu otworzą szampany. Kluczowy okazał się jednak mecz w Brzeszczach. Górnik, który po remisie z Rajskiem był już bez szans na promocję pokonał lidera z Kęt aż 4:1. Potknięcie najgroźniejszego rywala bezlitośnie potrafiła wykorzystać ekipa Grzegorza Bąka.

O A-klasowym poziomie chcą w Rajsku bardzo szybko zapomnieć i na dobre zadomowić się w piątoligowym towarzystwie. Takie myślenie nie jest bezpodstawne. Wszak zespół dysponuje kilkoma doświadczonymi graczami nawet z trzecioligową przeszłością. Ten beniaminek nie powinien mieć problemów z bezpiecznym zapewnieniem sobie V-ligowego bytu.

Póki co, są pierwsze zmiany kadrowe w porównaniu do poprzedniego sezonu. Kibice w Rajsku nie zobaczą już Artura Opali, który grał w środkowej linii. Postanowił on opuścić zespół ze względów zawodowych. Nie wiadomo, czy w drużynie pozostanie Dawid Skiernik? W ciągu najbliższych dni można się jednak także spodziewać personalnych ruchów w odwrotnym kierunku.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Pepe, 13.07.2018 12:03
awans to im GÓRNIK zrobił w meczu z Kętami inaczej byli by w [ciach!] na samym dnie a nie w okręgówce.
Pepe, 12.07.2018 20:44
dokładnie a konkretnie GÓRNIK im ten awans zrobił bo mogli przejść koło meczu z Kętami i rajsko było by w [ciach!] na samym dnie.
Rycerstwo Wiecznej A-klasy, 09.07.2018 17:37
Nie demonizujmy tak tej piątej wadowickiej. Jak w tamtym sezonie Zatorzanka dała radę to Strażak też sobie da radę. A-klasa też ma swoje przypadłości. Gó
ik i Hejnał deptali swoje sznurówki na czym skorzystało Rajsko i to cała tajemnica wiary.
Pewny, 09.07.2018 12:52
Z taka gra rajsko to jeden sezon i znowu 20 lat A klasa a zrobili awans nie oni tylko im inna drużyna