PIŁKA NOŻNA. Bezbłędne karne w wykonaniu biało-niebieskich! Puchar dla Unii!

27 stycznia 2019 Autor: png
Kapitan Unii - Jakub Jończyk (w środku) odebrał "Puchar Prezydenta Oświęcimia" za dzisiejsze zwycięstwo w derbach. Fot. (png)

Kapitan Unii - Jakub Jończyk (w środku) odebrał "Puchar Prezydenta Oświęcimia" za dzisiejsze zwycięstwo w derbach. Fot. (png)

Czwartoligowa Unia pokonała w dzisiejszych derbach klasę wyżej notowaną Sołę. Spotkanie o "Puchar Prezydenta Oświęcimia" rozegrano w 74. rocznicą oswobodzenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau oraz miasta Oświęcimia. O prestiż walczono na bocznym boisku solarzy.

Podobnie jak przed rokiem (wówczas gospodarzem była Unia), tak i teraz triumfowali biało-niebiescy. Okazałe trofeum z rąk wiceprezydenta Oświęcimia Andrzeja Bojarskiego odebrał wieloletni kapitan unitów - Jakub Jończyk. Na krótko przed końcem pierwszej odsłony Soła objęła prowadzenie po golu zdobytym przez jednego z testowanych graczy.

Na 20 minut przed końcem wyrównał Jakub Snadny, który przez kilka wcześniejszych sezonów bronił barw Soły. Ostatecznie derby zakończyły się wynikiem 1:1 i o wszystkim musiały decydować rzuty karne. Bezbłędnie wykonywali je goście, którzy wykorzystali wszystkie cztery próby. Z kolei solarze pomylili się dwukrotnie. Unia wygrała zatem w karnych 4:2 i mogła fetować derbowe zwycięstwo.

SOŁA Oświęcim - UNIA Oświęcim 1:1 (1:0), rzuty karne 2:4
Bramki: 1:0 Wyjadłowski 45, 1:1 Snadny 70. Sędziował Krzysztof Jakubik z Oświęcimia oraz Bogdan Wanat i Zbigniew Walus. Żółte kartki: Praciak, Czapla. Widzów: 300.
SOŁA: Mioduszewski - Kasolik, Jaworek, Pieprzyca, Rutkowski - Rogala, Kuczak, Szymczak, Witkowski - Stankiewicz, Wyjadłowski oraz Szela, Feruga, Duda, Ceglarz, Chowaniec, Płonka, Wójcik. Trener: Łukasz Surma.
UNIA: Kucz - Pluta, Rzeszutko, Balon, Ryś - Janiczak, Snadny, Jończyk, Praciak - Lichota, Czapla oraz Ryszka, Wilczak, Mrowiec, Skrzypiec, Pacyga, Kowalik. Trener: Jacek Dobrowolski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Miastowy, 28.01.2019 21:09
Brawo nasi, pozdrawiam mojego Prezydenta Pana Chwierutowi, uczciwy prawy i mądry człowiek.
steffi, 27.01.2019 16:13
Tradycja rzecz swieta. Brawa dla jednych i drugich Do zobaczenia za rok