PIŁKA NOŻNA. Biało-niebiescy dopisują do swego konta trzy punkty

24 maja 2018 Autor: png
Unia ciągle bardzo poważnie liczy się w walce o czwartoligowe wicemistrzostwo. Fot. Szymon Chabior

Unia ciągle bardzo poważnie liczy się w walce o czwartoligowe wicemistrzostwo. Fot. Szymon Chabior

W najbliższej czwartoligowej kolejce przymusowa pauza czeka piłkarzy oświęcimskiej Unii. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego otrzymają trzy punkty walkowerem. Wszystko za sprawą wycofania się z rozgrywek Michałowianki Michałowice. Unici ciągle walczą o wicemistrzostwo. Na cztery kolejki przed końcem mają cztery punkty mniej od drugiego Dalinu Myślenice.

W czwartej lidze wszystko wyjątkowo szybko stało się jasne. Nowohucki Hutnik wypracował na tyle dużą przewagę, że nic im nie może odebrać mistrzostwa i trzecioligowego awansu. Oświęcimianom pozostała walka o drugie miejsce, które byłoby sukcesem i dobrym prognostykiem przed kolejnym sezonem. Przed Unią mecze na swoim stadionie z Jutrzenką Giebułtów i Olkuszem oraz wyjazdowa konfrontacja z Iskrą Klecza Dolna.

Podobny scenariusz jak w czwartej lidze, pisały także piątoligowe rozgrywki. Na tym szczeblu sezon także zdominował jeden zespół. Mowa o Jawiszowicach. Ta ekipa w 24 meczach odniosła aż 23 zwycięstwa. Te cyfry nie wymagają komentarza. W najbliższej kolejce kibiców czeka prawdziwy szlagier. Jawiszowice zagrają u siebie z wiceliderem z Chełmka.

Zestaw par w IV lidze:
Jutrzenka Giebułtów - Orzeł Ryczów (sobota, godz. 11)
Iskra Klecza Dolna - Pcimianka Pcim (sobota, godz. 17)
Orzeł Piaski Wielkie - Wiślanka Grabie (sobota, godz. 17)
Dalin Myślenice - Clepardia Kraków (sobota, godz. 17)
KS Olkusz - Sosnowianka Stanisław Dolny (sobota, godz. 17.30)
Górnik Wieliczka - Beskid Andrychów (niedziela, godz. 11)
Hutnik Kraków - TS Węgrzce (niedziela, godz. 17)
Michałowianka Michałowice - UNIA OŚWIĘCIM 0:3 (walkower)

Zestaw par w V lidze:
Tempo Białka - Niwa Nowa Wieś (sobota, godz. 11)
Halniak Maków Podhalański - Zatorzanka Zator (sobota, godz. 11)
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Naroże Juszczyn (sobota, godz. 11)
Nadwiślanin Gromiec - Zagórzanka Zagórze (sobota, godz. 17)
Garbarz Zembrzyce - Brzezina Osiek (sobota, godz. 17)
Dąb Paszkówka - LKS Żarki (sobota, godz. 17)
LKS Jawiszowice - KS Chełmek (niedziela, godz. 17)
Pauzuje: Victoria 1918 Jaworzno

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
kibic, 24.05.2018 21:12
"...nic im nie może odebrać mistrzostwa i trzecioligowego awansu...". Kto pisze te artykuły? O trzecioligowy awans Hutnik powalczy dopiero w barażach.