PIŁKA NOŻNA. Biało-niebiescy szlifują formę w sparingach i wzmacniają skład

23 lipca 2020 Autor: png
Kolejnym sparingpartnerem piłkarzy oświęcimskiej Unii będzie MKS Myszków. Fot. Szymon Chabior

Kolejnym sparingpartnerem piłkarzy oświęcimskiej Unii będzie MKS Myszków. Fot. Szymon Chabior

Do nowego sezonu w rozgrywkach czwartej ligi przygotowują się piłkarze oświęcimskiej Unii. Pierwszy mecz o konkretną stawkę rozegrają 5 sierpnia. W drugiej rundzie Pucharu Polski zmierzą się z kęckim Hejnałem lub Iskrą Brzezinka.

Tymczasem podopieczni Marka Kołodzieja mają już za sobą sześć gier kontrolnych. Ich bilans to cztery zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka. Przed zespołem jeszcze jeden mecz sparingowy. Ich rywalem będzie przedstawiciel czwartej ligi śląskiej (grupa pierwsza) - MKS Myszków.

W pierwszym sparingu unicki pokonali klasę niżej notowaną Zatorzankę 5:1, po golach Wojciecha Mrowca, Arkadiusza Rysia, Arkadiusza Czapli, Kamila Szewczyka i Bartosza Ryszki. Później przyszła pewna wyjazdowa wygrana nad ligowym rywalem z Rajska 4:1 (po dwa gole Igora Lewandowskiego i Arkadiusza Czapli).

Trzecim sparingpartnerem była Unia Dąbrowa Górnicza. Lepsi okazali się piłkarze z Zagłębia Dąbrowskiego, zwyciężając 3:0. Trzecie przedsezonowe zwycięstwo biało-niebiescy odnieśli nad Szczakowianką 5:3. Dwukrotnie do siatki trafił Arkadiusz Czapla, a po jednym golu dorzucili Igor Lewandowski, Kamil Szewczyk i Damian Wilczak.

Później na stadion przy ulicy Legionów zawitała drużyna Wisły Kraków, występująca w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Ciekawe spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a gola dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Czapla. W ostatnim dotychczasowym sparingu Unia wygrała w Zawierciu z Wartą 4:1 (po dwa gole Bartosza Ryszki i Igora Lewandowskiego).

Kibiców oczywiście najbardziej interesują ruchy kadrowe. W sezonie 2020/21 przy Legionów będzie grał Jakub Dankowski. To zawodnik rodem z Zabrza występujący w formacji defensywnej. Drugim z nowych graczy jest pomocnik Michał Szewczyk, który dołączył do grającego już dla Unii swojego brata Kamila.

Wiadomo już z oświęcimskim zespołem żegnają się wychowankowie - Adrian Pietraszko i Patryk Malik. Obaj postawili na pracę trenerską.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Myszków, 25.07.2020 22:17
MKS a nie LKS Myszków !
Unia, 25.07.2020 22:15
Unia gra jeszcze jeden sparing z Nową Wsią (środa, 29.07, 18:30), tak piszą na stronie