PIŁKA NOŻNA. Biało-niebieska jesień

16 listopada 2020 Autor: png
Do wiosennych spotkań w czwartej lidze oświęcimska Unia przystąpi z szóstego miejsca w tabeli. Fot. Szymon Chabior

Do wiosennych spotkań w czwartej lidze oświęcimska Unia przystąpi z szóstego miejsca w tabeli. Fot. Szymon Chabior

Sześć zwycięstw, trzy remisy i cztery porażki. W sumie 21 punktów i szóste miejsce na półmetku czwartoligowych rozgrywek. Podopieczni Marka Kołodzieja w trzynastu meczach zdobyli 24 gole, a 19 stracili. Tak prezentowali się piłkarze oświęcimskiej Unii w rundzie jesiennej sezonu 2020/21.

W ostatnim tegorocznym występie biało-niebiescy walczyli w Myślenicach z miejscowym. Na 5 minut przed przerwą, przy stanie 2:0 dla gospodarzy, czerwoną kartką ukarany został Bartosz Ryszka (Unia). Kiedy na początku drugiej odsłony zrobiło się 3:0 było niemal pewne, że jest „po meczu”.

Oświęcimianie ambitnie próbowali odwrócić losy spotkania. Najpierw Michał Szewczyk skutecznie poprawił uderzenie Arkadiusza Czapli, zaś na 2 minuty przed końcem dośrodkowanie Igora Lewandowskiego na gola zamienił Patryk Lichota. Niestety na wyrównanie zabrakło czasu.

Jesienią Unia najwyższe zwycięstwa odnotowała w meczach z Węgrzcanką Węgrzce Wielkie na wyjeździe (4:1) i Proszowianką w Proszowicach (6:3). Najwyższą porażką było 2:4 na stadionie przy ulicy Legionów w Oświęcimiu z Wiślanami Jaśkowice. Najwięcej goli (sześć) zdobył Arkadiusz Czapla.

Na półmetku rozgrywek czwartej ligi prowadzą Wiślanie Jaśkowice (32 pkt). Lider o trzy punkty wyprzedza Orła Ryczów i ma sześć więcej od andrychowskiego Beskidu. Tabelę z dorobkiem zaledwie dwóch "oczek" zamyka Proszowianka Proszowice.

W rundzie jesiennej bramki dla Unii strzelali: Arkadiusz Czapla - 6, Michał Chowaniec - 4, Michał Szewczyk - 3, Kamil Szewczyk - 2, Patryk Lichota - 2, Jakub Snadny - 1, Dominik Pacyga - 1, Konrad Powała - 1, Damian Wilczak - 1, Dawid Rzeszutko - 1, Igor Lewandowski - 1, Bartosz Ryszka - 1.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy