PIŁKA NOŻNA. Biało-niebieska seria. Będzie czwarta wygrana z rzędu?

26 kwietnia 2019 Autor: png
Piłkarze oświęcimskiej Unii po zmianie na stanowisku trenera wygrali trzy mecze z rzędu. W sobotę zagrają w Piaskach Wielkich z miejscowym Orłem. Fot. (png)

Piłkarze oświęcimskiej Unii po zmianie na stanowisku trenera wygrali trzy mecze z rzędu. W sobotę zagrają w Piaskach Wielkich z miejscowym Orłem. Fot. (png)

Przed nami kolejna dawka futbolowych emocji w naszym regionie. Bardzo ważny mecz zostanie rozegrany w Oświęcimiu. Solarze, którzy zaciekle walczą o utrzymanie będą podejmowali Wiślan z Jaśkowic. Z kolei czwartoligowa Unia poszuka czwartego zwycięstwa z rzędu. Biało-niebiescy wyraźnie odżyli pod wodzą nowego trenera - Marka Kołodzieja. Zapraszamy do do zapoznania się z zestawem par w trzeciej, czwartej, piątej lidze oraz oświęcimskiej klasie A i B.

W wypadku sobotniej wygranej podopieczni Łukasza Surmy oddalą się od strefy spadkowej, co pozwoliłoby im złapać głębszy oddech. Ewentualna porażka będzie skutkowała ponownym spadkiem w tabeli pod "bezpieczną kreskę". Wiślanie to zespół absolutnie w zasięgu solarzy i oświęcimianie muszą poszukać zwycięstwa. W jesiennym pojedynku tych drużyn Wiślanie zwyciężyli 2:1. Autorem honorowego trafienia dla Soły był Adrian Wójcik.

Na czwarte zwycięstwo z rzędu wielką ochotę mają piłkarze Unii. Biało-niebiescy wybierają się do Piasków Wielkich na pojedynek z przedostatnim w tabeli Orłem. Będą faworytem i powinni sobie poradzić. Bardzo ciekawie będzie w Jawiszowicach, gdzie zawita wicelider z Myślenic. Gospodarze chcą się zrehabilitować za dwie ostatnie porażki po 2:3 ze Słomniczanką u siebie i Węgrzcanką na wyjeździe.

Zestaw par XXVI kolejki w trzeciej lidze:
Wisła Sandomierz - Stal Kraśnik (sobota, godz. 16)
Spartakus Daleszyce - Wólczanka Wólka Pełkińska (sobota, godz. 16)
Czarni Połaniec - Stal Rzeszów (sobota, godz. 16)
Wisła Puławy - Chełmianka Chełm (sobota, godz. 16)
Podlasie Biała Podlaska - Podhale Nowy Targ (sobota, godz. 16)
Avia Świdnik - Orlęta Radzyń Podlaski (sobota, godz. 16)
SOŁA OŚWIĘCIM - Wiślanie Jaśkowice (sobota, godz. 17)
Hutnik Kraków - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (sobota, godz. 17)
Sokół Sieniawa - Motor Lublin (niedziela, godz. 16)

Zestaw par XXII kolejki w czwartej lidze:
Clepardia Kraków - Górnik Wieliczka (sobota, godz. 11)
Jutrzenka Giebułtów - Orzeł Ryczów (sobota, godz. 11)
Orzeł Piaski Wielkie - UNIA OŚWIĘCIM (sobota, godz. 17)
KS Olkusz - Pcimianka Pcim (sobota, godz. 17)
Beskid Andrychów - Wiślanka Grabie (sobota, godz. 17)
MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki (sobota, godz. 17)
Kaszowianka Kaszów - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie (niedziela, godz. 14)
LKS JAWISZOWICE - Dalin Myślenice (niedziela, godz. 17)

Zestaw par XXI kolejki w piątej lidze:
NIWA NOWA WIEŚ - Victoria 1918 Jaworzno (sobota, godz. 16)
ZATORZANKA ZATOR - LKS RAJSKO (sobota, godz. 16.30)
BRZEZINA OSIEK - Nadwiślanin Gromiec (sobota, godz. 16.30)
KS CHEŁMEK - Sosnowianka Stanisław Dolny (sobota, godz. 16.30)
Garbarz Zembrzyce - LKS Żarki (sobota, godz. 16.30)
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Arka Babice (sobota, godz. 16.30)
Tempo Białka - Halniak Maków Podhalański (niedziela, godz. 16.30)

Zestaw par XV kolejki w oświęcimskiej klasie A:
LKS Przeciszovia Przeciszów - LKS Bobrek (sobota, godz. 13)
Orzeł Witkowice - LKS Gorzów (sobota, godz. 16)
Solavia Grojec - Team Sport Hejnał Kęty (niedziela, godz. 11)
Zgoda Malec - Górnik Brzeszcze (niedziela, godz. 16)
Soła Łęki - LKS Bulowice (niedziela, godz. 16)
LKS Piotrowice - Strumień Polanka Wielka 0:3 (rozegrany awansem)

Zestaw par XI kolejki w oświęcimskiej klasie B:
Pogórze Gierałtowice - LKS Głębowice (sobota, godz. 13)
LKS Poręba Wielka - LKS Palczowice (sobota, godz. 16)
Puls Broszkowice - Korona Harmęże (sobota, godz. 16)
Sygnał Włosienica - Zaborzanka Zaborze (niedziela, godz. 16)
Skawa Podolsze - Iskra Brzezinka 1:0 (rozegrany awansem)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 02.05.2019 16:24
Soła kontynuuje obrany kurs i myślę, że Avia ma się o co obawiać w sobotę. W hicie czwartej ligi aktorzy stworzyli niezłe widowisko. W pierwszej połowie miejscowi z wykreowanych sytuacji nie wykorzystali żadnej. W drugiej połówce Unia prowadząc dwa do zera liczyła, że spokojnie dowiezie wynik. Tymczasem goście nie składali broni, ale miejscowych efektownymi paradami ratował bramkarz. Pomimo czerwonej kartki udało się zaliczyć kontaktowe trafienie. Jednak po strzeleniu przez Unię trzeciej bramki, Jawiszowice odpuściły co zaowocowało kolejnymi dwoma stratami. Piąta bramka wyjątkowej urody. Po meczu w oczy rzuca się kryzys LKSu. Kolejny mecz przegrany chyba bardziej w głowach zawodników niż na boisku.
W KO Rajsko po chwilowym zachwianiu łapie balans i idzie po swoje.
Bardzo dobry mecz w Brzezince gdzie zawitał Puls. Wygrana przyjezdnych, którym przy zdobytych bramkach wytrwale asystowali zawodnicy Iskry. Jak już drużyna Broszkowic coś wykreowała, to klękajcie narody. Druga bramka w komplecie z akcją, która ją poprzedzała to istny majstersztyk. Miejscowi ograniczyli się do zdobywania bramek ze stałych fragmentów. Najpierw z rzutu wolnego a potem z ka
iaka.
Kolo, 29.04.2019 20:03
Pewne info w przyszłym sezonie do 4 ligi wracają rezerwy Wisły Kraków i cracovi będzie się działo
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 26.04.2019 10:32
Przygoda w Ryczowie powinna podziałać na Sołę mobilizująco w ligowej walce o pełną pulę. Zwłaszcza, że z trybun powinien wspierać ich Prawy. Chłopak wie co to znaczy być z drużyną na dobre i na złe :).
Unia jedzie na gorący teren a zdobycz punktowa umocniła by z pewnością ekipę przed derbowym pojedynkiem z Jawiszowicami.
Najciekawiej znów u drużyn z gminy Brzeszcze. Jawiszowice na musiku, dlatego przewiduję mecz pozbawiony finezji za to z wysokim wynikiem bramkowym. Gór/nik jedzie do Malca i na pewno pod względem sportowym będzie się tam działo.