PIŁKA NOŻNA. Biało-zielony awans

10 maja 2020 Autor: png
PIŁKA NOŻNA. Biało-zielony awans
Dzięki ostatniej decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej zakończenia sezonu we wszystkich ligach niższych od trzeciej poznaliśmy zespoły, które w nowych rozgrywkach zagrają o klasę wyżej. Jedną z takich właśnie ekip jest KS Chełmek. Biało-zieloni po latach wracają na czwartoligowe boiska.

Za ostateczną tabelę sezonu 2019/20 uznano jesienny dorobek poszczególnych ekip. Trudno nie zgodzić się z taką decyzją futbolowej centrali. Nie można przecież przekreślać jesiennego trudu zespołów. Na każdy ligowy punkt ciężko zapracowano. Dlatego nie przez przypadek ktoś jest na pierwszym miejscu w tabeli. To właśnie zostało nagrodzone.

W 15 meczach pierwszej rundy KS Chełmek wywalczył 37 punktów. To efekt aż dwunastu zwycięstw, jednego remisu (1:1 z Garbarzem w Zembrzycach) i tylko dwóch porażek (2:0 z Tempem w Białce, 2:1 z Nadwiślaninem w Gromcu). Biało-zieloni legitymowali się stosunkiem bramkowym 45:10.

Zespół prowadzony przez Pawła Sidorowicza o jeden punkt wyprzedził Tempo Białka. Straty pozostałych drużyn były już bardzo duże. Trzecia w piątoligowej tabeli Niwa Nowa Wieś straciła do nowego czwartoligowca aż dziesięć "oczek".

Futbolowi kibice nie tylko w Chełmku z radością witają ten wyjątkowo zasłużony klub w czwartej lidze. Ten szczebel rozgrywkowy temu miastu się absolutnie należał. KS Chełmek zapisał bowiem piękną kartę w piłkarskiej historii. Już teraz bardzo atrakcyjnie zapowiadają się derby z Rajskiem, Jawiszowicami i przede wszystkim z Unią Oświęcim.

KS Chełmek powraca zatem na szczebel wojewódzki po 22 latach oczekiwań. Gratulacje dla całej drużyny, trenera, zarządu i chełmeckiej społeczności.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 21.05.2020 23:13
Jak donosi branżowa prasa, w rozgrywkach czwartej ligi w przyszłym sezonie zabraknie Wisły II Kraków i Cza
ych Staniątki za to możliwe, że pojawi się Puszcza II Niepołomice.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 13.05.2020 17:22
Awanse i gratulacje odłożone do 28 maja. Prezes Niemiec podjął taką decyzję wbrew wcześniejszemu komunikatowi MZPN o zakończeniu sezonu od 4 ligi w dół. Może to już czas na zasłużoną emeryturę?
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 11.05.2020 09:00
Gratulacje dla KS. Tymczasem pojawiły się głosy, że PPN podjął decyzję o awansie trzech drużyn z B-klasy a więc Bulowice, Broszkowice i Zaborze. Jak ktoś ma wiedzę, to na ile realna jest druga drużyna Chełmka w B-klasie? A może B-klasa w sześć zespołów.
miki, 10.05.2020 22:07
Graty. Wraca wielki klub