PIŁKA NOŻNA. Bolesna porażka Niwy, czyli mamy nowego lidera okręgówki! Komplet wyników

09 września 2020 Autor: png
Beniaminek z Kęt w okręgówce radzi bez kompeksów. Dziś Hejnał wygrał na wyjeździe z Halniakiem Maków Podhalański 2:1. Fot. Szymon Chabior

Beniaminek z Kęt w okręgówce radzi bez kompeksów. Dziś Hejnał wygrał na wyjeździe z Halniakiem Maków Podhalański 2:1. Fot. Szymon Chabior

Dziś rozegrano siódmą serię gier w rozgrywkach okręgówki. Środa niestety nie była udanym dniem dla zespołów z oświęcimskiego powiatu. Z pięciu naszych reprezentantów poległy aż cztery zespoły. Zwyciężył tylko beniaminek z Kęt, który odniósł cenne zwycięstwo w Makowie Podhalańskim.

Podopieczni Kamila Żmudy pokonali na wyjeździe górali z Makowa Podhalańskiego 2:1. Po stronie gości na listę strzelców wpisał się niezawodny Przemysław Dudzic oraz Szymon Karpiński. Dzięki tej wygranej Hejnał awansował już na piąte miejsce w tabeli ze stratą zaledwie trzech „oczek” do lidera.

A na szczycie okręgówki doszło do istotnej zmiany. Piłkarze Niwy Nowa Wieś drogo zapłacili za porażkę na własnym stadionie z Victorią Jaworzno 0:2. Wpadkę dotychczasowego lidera bezlitośnie wykorzystało Tempo Białka, które objęło samodzielne przodownictwo w piątoligowej tabeli.

Ciekawie było dziś w Gromcu, gdzie doszło do starcia zespołów z czołówki. Osieckiej Brzezinie nie udało się wyrwać punktów z trudnego terenu. Nadwiślanin zwyciężył 2:0 i awansował na trzecie miejsce. Na przeciwległym biegunie znajduje się Garbarz Zembrzyce, który przegrał wszystkie (siedem) dotychczasowe mecze.


Wyniki VII kolejki w piątej lidze:
ZATORZANKA ZATOR - LKS Żarki 0:2
LKS GORZÓW - Babia Góra Sucha Beskidzka 2:3
NIWA NOWA WIEŚ - Victoria 1918 Jaworzno 0:2
Nadwiślanin Gromiec - BRZEZINA OSIEK 2:0
Halniak Maków Podhalański - TEAM SPORT HEJNAŁ KĘTY 1:2
Garbarz Zembrzyce - Tempo Białka 1:6
MKS Libiąż - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1:0
Sosnowianka Stanisław Dolny - Sokół Przytkowice 1:3
Pauzowała: Zgoda Byczyna

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 11.09.2020 14:06
Bezsprzecznie Niwa wpadła w dołek, z którego nie łatwo będzie wyjść bo w tej kolejce Kalwarianka a w kolejnej Tempo u siebie. W czwartej z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć sobotnie derby - Chełmek-Unia. Trudno powiedzieć czego piłkarsko można się tam spodziewać. W okręgówce Libiąż jedzie do Białki i wietrzę w tym spotkaniu niespodziankę. W A-klasie oprócz pojedynku liderów ze średniakami, wyróżnić trzeba spotkanie Polanki z Witkowicami. B-klasa w ten weekend pod szyldem Chełmek drugi - Palczowice. Możliwa zmiana na najniższym stopniu podium.