PIŁKA NOŻNA. Bramkarka Iskry z powołaniem do reprezentacji Małopolski!

13 lutego 2018 Autor: png
Monika Walaszek z Iskry Brzezinka została powołana do kadry Małopolski do lat 16. Fot. www.facebook.com/IskraBrzezinka

Monika Walaszek z Iskry Brzezinka została powołana do kadry Małopolski do lat 16. Fot. www.facebook.com/IskraBrzezinka

Reprezentująca trzecioligową Iskrę Brzezinka - Monika Walaszek otrzymała powołanie do reprezentacji Małopolski do lat 16. 18 lutego kadra wojewódzka rozpoczyna 5-dniowe zgrupowanie w Myślenicach. To pierwsze tak prestiżowe powołanie w historii kobiecego futbolu w Brzezince!

Przypomnijmy, iż wcześniej grająca między słupkami Monika Walaszek, występująca w defensywie Julia Hamik oraz dwie ofensywne zawodniczki - Weronika Błasiak (pomoc-atak) i bramkostrzelna Kamila Dziwak (atak) z Iskry Brzezinka otrzymały zaproszenie na konsultacje piłkarskiej kadry kobiecej Małopolski do lat 16. Największe wrżenie na sztabie szkoleniowym zrobiła ta pierwsza.

Teraz Monika Walaszek będzie walczyła o miejsce w małopolskiej bramce z Anną Bałuszyńską (UKS Staszkówka Jelna) i Martyną Małysą (Prądniczanka Kraków).

Tymczasem przygotowująca się do rundy rewanżowej Iskra Brzezinka wzięła udział w pierwszej edycji turnieju halowego kobiet o "Puchar Prezesa Podokręgu Myślenice". Organizatorem zawodów był LKS Respekt Myślenice i myślenicki Podokręg Piłki Nożnej.

Drużyny zostały podzielone na cztery 3-zespołowe grupy. Grupowymi rywalkami Iskierek był Piast Skawina oraz Górnik Wieliczka. W starciu z ekipą ze Skawiny goli nie było. Z kolei w meczu z Górnikiem, Iskierki zwyciężyły 1:0. Drużyna z Brzezinki może mówić o pechu, bo do awansu do strefy medalowej zabrakło zaledwie jednego gola (minimalnie lepszym bilansem bramkowym legitymował się Piast Skawina).

W efekcie Iskra zagrała o miejsca V-VIII i po porażce karnymi z LKS Szaflary (w regulaminowym czasie było 0:0), zmierzyła się z Burzą Roczyny. W tym pojedynku zanotowano remis 1:1, ale w rzutach karnych lepsze okazały się Iskierki, które ostatecznie zajeły siódme miejsce.

Kadra Małopolski U-16 kobiet: Anna Bałuszyńska (bramka), Paulina Tomasiak, Aleksandra Cygan, Paulina Sokulska, Julia Fryczek (wszystkie UKS Staszkówka Jelna), Alicja Duszyk, Zofia Porada, Gabriela Matuszczyk (wszystkie AS Progres), Julia Godyń, Lidia Myśliwiec (obie MTS Piast Skawina), Natalia Topa, Natalia Wróbel (obie LKS Respekt Myślenice), Julia Leśniak, Karolina Gec (obie Bronowianka Kraków), Karolina Majka, Patrycja Przybyłko (obie Naprzód Sobolów), Julia Szlosek, Martyna Cygan (obie Wisła Brzeźnica), Gabriela Krawczyk, Aniela Drwal (obie MKS Tarnovia), MONIKA WALASZEK (ISKRA BRZEZINKA, bramka), Martyna Małysa (Prądniczanka Kraków, bramka), Sabina Kornaś (Rysy Bukowina Tatrzańska), Zuzanna Rosiek (Starówka Nowy Sącz).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy