PIŁKA NOŻNA. Cenna zdobycz solarzy

27 maja 2019 Autor: png
Solarze znajdują się nad strefą spadkową, ale wciąż nie mogą być pewni utrzymania w trzecioligowym gronie. Fot. (png)

Solarze znajdują się nad strefą spadkową, ale wciąż nie mogą być pewni utrzymania w trzecioligowym gronie. Fot. (png)

Bezbramkowym remisem zakończyło się wyjazdowe spotkanie oświęcimskich solarzy z wyżej notowaną Wisłą Puławy. Ten wynik można potraktować w kategorii sukcesu, bo puławianie zajmują wysoką, czwartą pozycję w tabeli trzeciej ligi. Podopieczni Łukasza Surmy wciąż walczą o uniknięcie degradacji. Przed nimi dwa ostatnie mecze, które wszystko wyjaśnią.

W starciu Wisły z Sołą obie ekipy mogły pokusić się o zadanie rozstrzygającego ciosu. Po zmianie stron kąśliwe uderzenie Daniela Ferugi na poprzeczkę sparował golkiper gospodarzy. Bramkową okazję miał też Eryk Ceglarz, ale zabrakło precyzji. W bramce solarzy bardzo dobre spotkanie rozegrał Bartosz Szelong. Inna sprawa, że goście zagrali dużo lepiej w destrukcji, niż w poprzednim pojedynku z Podlasiem Biała Podlaska.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Soła zajmuje miejsce nad strefą spadkową. O dwa punkty wyprzedza Podlasie Biała Podlaska i Wiślan z Jaśkowic. Wiślanie mają jednak w zapasie jeszcze zaległy mecz z Sokołem Sieniawa. To spotkanie rozegrane zostanie dopiero 5 czerwca. Praktycznie zdegradowane już zostały ekipy Spartakusa Daleszyce i Czarnych Połaniec. To grono powiększy się o dwie kolejne drużyny.

Przed Sołą dwa ostatnie mecze. Najpierw (1 czerwca) podopieczni Łukasza Surmy zmierzą się na własnym stadionie z Czarnymi Połaniec i to spotkanie bezwzględnie muszą wygrać. Tydzień później zagrają na wyjeździe z nowohuckim Hutnikiem. W tabeli prowadzą nowotarskie "Szarotki". Trzy punkty mniej ma rzeszowska Stal.

WISŁA Puławy - SOŁA Oświęcim 0:0
Sędziował: Piotr Kozłowski z Lublina. Żółte kartki: Barański, Skałecki - Feruga. Widzów: 300.
WISŁA: Kurek - Skałecki, Litwiniuk, Barański, Pielach - Szczotka (55. Stanisławski), Poznański, Zuber (80. Chudyba), Kacprzycki (60. Zmorzyński) - Żelisko, Supryn (84 Popiołek). Trener: Jacek Magnuszewski.
SOŁA: Szelong - Kasolik, Chowaniec (75. Jaworek), Pieprzyca, Rutkowski - Witkowski, Szela (79. Ceglarz), Duda, Wyjadłowski (60 Kuczak) - Wójcik (88. Terbalian), Feruga. Trener: Łukasz Surma.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy