PIŁKA NOŻNA. Charakterna Soła z Pucharem Polski zachodniej Małopolski!

03 marca 2018 Autor: png
Piłkarze oświęcimskiej Soły wywalczyli Puchar Polski na szczeblu zachodniej Małopolski. Fot. (png)

Piłkarze oświęcimskiej Soły wywalczyli Puchar Polski na szczeblu zachodniej Małopolski. Fot. (png)

Mamy niespodziankę i to nawet dość sporego kalibru. Solarze, którzy na nowo budują zespół pokonali w finale Pucharu Polski zachodniej Małopolski MKS Trzebinię 2:1. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku.

Solarze zaimponowali. Przede wszystkim pokazali charakter. Nie było dla nich straconych piłek. Dali z siebie maksimium i taką właśnie Sołę kibice chcieliby oglądać w meczach o trzecioligowe punkty. Tego również oczekuje nowy szkoleniowiec drużyny z oświęcimskich Plant - Tomasz Świderski.

Rozpoczęło się jednak po myśli trzebinian. W 20 minucie Michał Kowalik poprawił uderzenie Kacpra Sołtysa i gracze MKS-u cieszyli się z prowadzenia. Taki wynik nie zmienił się już do końca pierwszej odsłony, choć oświęcimianie mogli doprowadzić do remisu za sprawą Piotra Fortuny. Jego strzał instynktowanie sparował jednak golkiper rywali.

10 minut po zmianie stron Soła doprowadziła do wyrównania, by następnie pójść za wyprowadzonym ciosem. Najpierw Tomasza Wróbla pokonał Piotr Fortuna, a niespełna 5 minut później Mateusz Pańkowski dopadł futbolówkę po strzale Mateusza Dudy i wyprowadził solarzy na prowadzenie. W końcówce pojedynku oświęcimianie szanowali wynik i mądrze się bronili. W efekcie niespodziewanie sięgnęli po Puchar Polski zachodniej Małopolski i teraz zagrają na etapie wojewódzkim.

MKS Trzebinia - SOŁA Oświęcim 1:2 (1:0)
Bramki: Kowalik 20 - Fortuna 55, Pańkowski 60.
SOŁA: Mioduszewski - Ptak, Szcząber, Chlebowski, Pańkowski - Rogala, Fortuna, Tracz, Gaudyn (88 Wandas) - Stankiewicz (30 Ceglarz), Duda (90 Ochman). Trener: Tomasz Świderski.
MKS: Wróbel - Chlebda, Jagła, Ochman, Michalec - Kowalik, Górka (80 Kłusek), Majcherczyk, Świętek (52 Rogóż) - Sołtys, Porębski (58 Stokłosa). Trener: Jerzy Kowalik.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hotin, 04.03.2018 18:43
Proponuje konkurs. Kto wygra rywalizację ambicją-KS Unia w hokeju,czy piłkarkso KS Soła!
jofa, 04.03.2018 10:37
Z taką postawą napewno się utrzymają w trzeciej lidze. Walczyć, trenować i dawać z siebie maksa
solarz, 03.03.2018 22:15
Brawa dla Soły! Ambicja górą