PIŁKA NOŻNA. Coraz ciekawiej w czubie okręgówki i klasy A

24 maja 2019 Autor: png
W Kętach dojdzie do szlagieru w oświęcimskiej klasie A. Goniący lidera Hejnał zmierzy się z trzecim w tabeli Górnikiem Brzeszcze. Fot. Szymon Chabior

W Kętach dojdzie do szlagieru w oświęcimskiej klasie A. Goniący lidera Hejnał zmierzy się z trzecim w tabeli Górnikiem Brzeszcze. Fot. Szymon Chabior

Wyjątkowo interesująco zapowiada się finisz sezonu 2018/19 w okręgówce oraz oświęcimskiej klasie A i B. Nie ma zdecydowanych faworytów, a zatem wszystko się może zdarzyć. To najlepsze rozwiązanie dla kibiców, bo rozgrywki są atrakcyjne i można się spodziewać emocji do ostatniej kolejki.

W Rajsku starają się już nie myśleć o tym, co wydarzyło się w poprzedniej serii. Przypomnijmy, iż w meczu na szczycie podopieczni Grzegorza Bąka prowadzili w Białce już 3:0, by przegrać ostatecznie 3:4. Ten wynik sprawił, że Tempo zbliżyło się do Rajska na odległość już tylko dwóch punktów. Beniaminek musi teraz poszukać wygranej w sobotnim pojedynku z "meblarzami" z Kalwarii Zebrzydowskiej. Wicelider z Białki zagra w Żarkach.

Niemniej interesująco jest w oświęcimskiej klasie A. Prowadzący w tabeli LKS Gorzów ewidentnie złapał zadyszkę i ich przewaga nad grupą pościgową szybko stopniała. Drugi Team Sport Hejnał ma dwa "oczka" mniej, a w sobotę będzie podejmował trzeciego Górnika Brzeszcze. To spotkanie będzie bezsprzecznie wydarzeniem najbliższej kolejki w klasie A. Jesienią w Brzeszczach Górnik przegrał z kęczanami 1:2.

W klasie B prowadzi reaktywowany zespół z Zaborza, który o trzy punkty wyprzedza Sygnał z Włosienicy. Zaborzanka rozegrała jednak o jeden mecz więcej. W niedzielę włosieniczanie zagrają na wyjeździe z Porębą Wielką (w pierwszej rundzie był remis 2:2), zaś Zaborzanka wybiera się do Gierałtowic (w pierwszej rundzie 1:1). W Palczowicach dojdzie do pojedynku drużyn zamykających tabelę. Miejscowy LKS będzie gościł Iskrę Brzezinka.

Zestaw par XXV kolejki w lidze okręgowej:
ZATORZANKA ZATOR - KS CHEŁMEK (sobota, godz. 17)
Arka Babice - BRZEZINA OSIEK (sobota, godz. 17)
Garbarz Zembrzyce - Sosnowianka Stanisław Dolny (sobota, godz. 17)
LKS Żarki - Tempo Białka (sobota, godz. 17)
Halniak Maków Podhalański - Victoria 1918 Jaworzno (sobota, godz. 17)
LKS RAJSKO - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (sobota, godz. 18)
NIWA NOWA WIEŚ - Nadwiślanin Gromiec (niedziela, godz. 14)

Zestaw par XIX kolejki w oświęcimskiej klasie A:
Team Sport Hejnał Kęty - Górnik Brzeszcze (sobota, godz. 17)
LKS Bulowice - LKS Bobrek (sobota, godz. 17)
Soła Łęki - Strumień Polanka Wielka (sobota, godz. 17)
LKS Przeciszovia Przeciszów - Orzeł Witkowice (sobota, godz. 17)
Solavia Grojec - LKS Piotrowice (niedziela, godz. 11)
Zgoda Malec - LKS Gorzów (niedziela, godz. 17)

Zestaw par XV kolejki w oświęcimskiej klasie B:
Korona Harmęże - LKS Głębowice (sobota, godz. 17)
LKS Palczowice - Iskra Brzezinka (sobota, godz. 17)
Puls Broszkowice - Skawa Podolsze (sobota, godz. 17)
Pogórze Gierałtowice - Zaborzanka Zaborze (niedziela, godz. 17)
LKS Poręba Wielka - Sygnał Włosienica (niedziela, godz. 17)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 26.05.2019 21:10
Niespodzianki w Malcu nie było. Gorzowski blitzkrieg przyniósł 3 punkty. W drugiej połówce lider nie miał za dużo do powiedzenia i Zgoda mogła pokusić się o większą zdobycz bramkową. W oczy rzucają się problemy kondycyjne zawodników Gorzowa. Pytanie czy to realny kłopot czy też może zasłona dymna przed służbami wywiadowczymi Hejnału. W każdym razie wygląda na to, że bitwa pance
a decydująca o losach tej kampanii za dwa tygodnie w Kętach.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 26.05.2019 07:40
Nie da się zaprzeczyć, to był brzydki mecz. Hejnał miał więcej z gry, ale skuteczność prawie żadną. Do awansu trzeba jeszcze wygrać z Gorzowem, chyba żeby jakaś niespodzianka dziś w Malcu.
Ja, 25.05.2019 21:08
Jak Kęty chcą awansować to chyba tylko po to żeby lanie co mecz zbierać. 5 juniorów grało w Brzeszczach. A na koniec Gó
ik w dziesiątkę. I ma
e1 - 0.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 24.05.2019 22:46
Info za PPN Wadowice:
Niżej wymienione zawody seniorów po konsultacji z gospodarzami zawodów będą rozegrane zgodnie z terminarzem rozgrywek:
KLASA OKRĘGOWA - pozostałe przełożone na 5.06.2019 godz. 18 00
Arka Babice – Brzezina Osiek
Zatorzanka Zator – KS Chełmek – boisko Chełmek
Niwa Nowa Wieś – Nadwiślanin Gromiec
LKS Rajsko – Kalwarianka Kalwaria

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamęMiejsce na reklamę www.optifloor.pl Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 74