PIŁKA NOŻNA. Czas oczekiwania

06 maja 2020 Autor: png
Najpóźniej 11 maja dowiemy się co dalej z rozgrywkami trzeciej, czwartej, piątej ligi oraz klas A, B i C w Polsce. Fot. (png)

Najpóźniej 11 maja dowiemy się co dalej z rozgrywkami trzeciej, czwartej, piątej ligi oraz klas A, B i C w Polsce. Fot. (png)

Najpóźniej w najbliższy poniedziałek dowiemy się, czy piłkarski sezon w Polsce będzie kontynuowany. Rzecz dotyczy oczywiście lig tzw. amatorskich (od trzeciej w dół). Wiele wskazuje jednak na to, że rozgrywki zostaną zakończone bądź anulowane.

Pod koniec kwietnia powiało optymizmem, kiedy premier Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki przy aprobacie Polskiego Związku Piłki Nożnej "zapalił zielone światło" dla wznowienia rozgrywek ekstraklasy. Gra na najwyższym poziomie w kraju ma być wznowiona w ostatni majowy weekend.

Niestety ekstraklasa już na samym starcie wskrzeszania rozgrywek napotyka na olbrzymie kłopoty. 4 maja miały ruszyć treningi w kilkuosobowych grupach, ale na planach się skończyło. W wielu klubach wyniki testów na obecność koronawirusa nie były niestety pomyślne. Sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Jedni trenują, inni czekają...

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że rozgrywki pierwszej i drugiej ligi mają zostać wznowione między 30 maja, a 6 czerwca. Decyzja w sprawie ligi trzeciej zostanie podjęta do 11 maja. To samo tyczy Pucharu Polski, a także pozostałych klas, rozgrywek kobiecych i młodzieżowych. Dziś o optymizm jednak wyjątkowo trudno...

Futbol na stadiony trzeciej, czwartej, piątej ligi oraz klas A, B i C może wrócić dopiero w nowym sezonie 2020/21. O tym czy rzeczywiście tak będzie, przekonamy się najpóźniej 11 maja.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 07.05.2020 19:42
Zapadła decyzja. Koniec sezonu od czwartej ligi w dół. Nie ma spadków, są awanse. W czwartej będzie baraż między Cracovią II a Unią Ta
ów. 12 maja będzie decyzja co z sezonem w trzeciej lidze. Info futmal.pl.