PIŁKA NOŻNA. Czekając na wiosenną inaugurację

10 stycznia 2019 Autor: png
Znane są już pierwsze wiosenne terminy w piątej lidze oraz oświęcimskiej klasie A i B. Fot. (png)

Znane są już pierwsze wiosenne terminy w piątej lidze oraz oświęcimskiej klasie A i B. Fot. (png)

Za oknami gruba warstwa białego puchu, a piłkarscy kibice wypatrują ligowej inauguracji. Znane są już terminy pierwszych kolejek w piątej lidze oraz oświęcimskiej klasie A i B. Wszystko zależne jest jednak oczywiście od pogody. Aura już wielokrotnie torpedowała wiosenny start futbolistów.

W porównaniu do poprzednich sezonów bardzo wcześnie wystartuje runda rewanżowa wadowickiej okręgówki. Pierwsze mecze o wiosenne punkty zaplanowano już na 16 marca. Zakończenie sezonu, czyli ostatnia kolejka zostanie rozegrana 16 czerwca. Piąta liga ma swojego zdecydowanego faworyta. Kapitalna jesień w wykonaniu Rajska sprawiła, że to właśnie beniaminek ma największe szanse na czwartoligowy awans.

Podokręg Piłki Nożnej w Oświęcimiu podał z kolei daty inauguracji w oświęcimskiej klasie A i B. Wyższa z lig wystartuje 6 i 7 kwietnia, a drużyny reprezentujące klasę B rozpoczną wiosenne zmagania tydzień później. Kto na koniec sezonu otworzy szampany i będzie się cieszył z awansu do wyższej ligi?

Na półmetku rozgrywek w klasie A w najlepszej sytuacji jest LKS Gorzów, który powrócił po rocznej banicji w klasie B. Gorzowianie mają aż dziewięć punktów przewagi nad wiceliderem z Kęt. W pierwszej rundzie wygrywali wszystko co było do wygrania. Odnieśli jedenaście zwycięstw w jedenastu meczach.

Liderem w klasie B jest włosienicki Sygnał. Lider ma trzy punkty przewagi nad Skawą Podolsze. Zespół z Włosienicy jako jedyny zachował miano niepokonanego. Wygrał sześć spotkań, a trzy kończyły się remisami. Ostatnie miejsce "na pudle" zajmuje Zaborzanka, która powróciła na futbolową mapę po rocznej przerwie. Podopieczni Rafała Przybyły tracą siedem "oczek" do prowadzącego Sygnału.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
KSG, 10.01.2019 12:36
Wszyscy zostają. pewne info
Cikawski, 10.01.2019 10:56
Prawda to ze z Gorzowa chcą odejść czołowi gracze na wiosnę ????