PIŁKA NOŻNA. Czwartoligowcy już w blokach startowych. Były napastnik Lecha w Jawiszowicach!

13 marca 2019 Autor: png
Po pierwszej rundzie piłkarze oświęcimskiej Unii zajmują dopiero dziewiąte miejsce w czwartoligowej tabeli. Fot. (png)

Po pierwszej rundzie piłkarze oświęcimskiej Unii zajmują dopiero dziewiąte miejsce w czwartoligowej tabeli. Fot. (png)

Przed nami długo wyczekiwana inauguracja piłkarskiej wiosny w czwartej lidze. W sobotę beniaminek z Jawiszowic będzie podejmował zespół z Olkusza. Z kolei dzień później w samo południe rozpocznie się spotkanie Wiślanki Grabie z oświęcimską Unią. Na półmetku rozgrywek prowadzi Jutrzenka Giebułtów, która jest głównym faworytem do trzecioligowego awansu. Biało-niebiescy będą walczyli o miejsce w ścisłej czołówce.

Udaną jesień ma za sobą LKS Jawiszowice. Zespół z brzeszczańskiej gminy zajmuje wysoką, piątą pozycję z dorobkiem 25 punktów. To zaledwie o cztery mniej od ostatniego miejsca na podium, które póki co należy do Węgrzcanki Węgrzce Wielkie. W ostatnim sparingu jawiszowianie pokonali kęcki Hejnał 5:0.

Bezsprzecznie informacją numer jeden jest jednak transfer do Jawiszowic Krzysztofa Chrapka. Tego zawodnika kibicom piłkarskim w naszym regionie nie trzeba specjalnie przedstawiać. Był czołowym snajperem za najlepszych czasów Górnika Brzeszcze. Później kapitalnie prezentował się w bielskim Podbeskidziu z którego trafił do poznańskiego Lecha.

Poważna kontuzja zerwania wiązadeł krzyżowych nie pozwoliła mu niestety zademonstrować w "Kolejorzu" w pełni swoich nietuzinkowych umiejętności. Później grał w Podbeskidziu, BKS-ie Bielsko-Biała i MRKS-ie Czechowice-Dziedzice. Chrapek powinien być poważnym wzmocnieniem siły ofensywnej drużyny z Jawiszowic.

W rundzie jesiennej dużo więcej wierni kibice oczekiwali po zespole Unii. Tymczasem na półmetku oświęcimianie zajmują odległe miejsce w środku stawki. Oby wiosna w wykonaniu biało-niebieskich była zdecydowanie lepsza. Pierwszym rywalem zespołu z ulicy Legionów będzie na wyjeździe Wiślanka Grabie. Na inaugurację w Oświęcimiu podopieczni Jacka Dobrowolskiego pewnie zwyciężyli 4:0.

Zestaw par XVI kolejki w czwartej lidze:
Clepardia Kraków - Kaszowianka Kaszów (sobota, godz. 11)
LKS JAWISZOWICE - KS Olkusz (sobota, godz. 14)
Beskid Andrychów - Słomniczanka Słomniki (sobota, godz. 14)
Orzeł Ryczów - Dalin Myślenice (sobota, godz. 14)
MKS Trzebinia - Orzeł Piaski Wielkie (sobota, godz. 15)
Górnik Wieliczka - Pcimianka Pcim (sobota, godz. 15.30)
Jutrzenka Giebułtów - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie (niedziela, godz. 11)
Wiślanka Grabie - UNIA OŚWIĘCIM (niedziela, godz. 12)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 15.03.2019 08:42
Pogoń II Imielin - LKS Gorzów 0:3

LKS Rajsko - LKS Gorzów 16.03. godz.12.00 /Rajsko/
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 14.03.2019 11:38
LKS Sokół Hecznarowice - KS Gór/nik Brzeszcze 16.03. godz.15.30 /Łęki/ info za beskidzkapiłka/
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 14.03.2019 10:27
Wreszcie koniec z graniem po sztucznych boiskach i zaczyna się prawdziwa zabawa. Soła jedzie do Kraśnika po trzy punkty. Unia powalczy w Grabiu o wyjazdową zdobycz. Na Wiślance nawet jeden punkt jest do poszanowania. W Jawiszowicach mecz walki. Olkusz w przerwie zimowej skupił się na wzmocnieniu bloku defensywnego, do Pomowca wrócił Krzysztof Chrapek. Zobaczymy kto na kim połamie zęby. A może remis?

Pogoń II Imielin - LKS Gorzów 14.03. godz.19.15 /Imielin - naturalne boisko/
KS Soła Kobier/nice - TS Hejnał Kęty 2:0