PIŁKA NOŻNA. Czwartoligowcy za burtą, czyli sypnęło pucharowymi niespodziankami

05 września 2019 Autor: png
Kęczanie niespodziewanie zameldowali się w półfinale Pucharu Polski. Teraz na drodze Hejnału stanie LKS Gorzów. Fot. Szymon Chabior

Kęczanie niespodziewanie zameldowali się w półfinale Pucharu Polski. Teraz na drodze Hejnału stanie LKS Gorzów. Fot. Szymon Chabior

KS Chełmek, LKS Gorzów, Team Sport Hejnał Kęty i Zgoda Malec - te zespoły zagrają w półfinałach Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. W ćwierćfinałach doszło do sporych niespodzianek. Hejnał wyrzucił z rozgrywek Unię, a biało-zieloni z Chełmka wyeliminowali klasę wyżej sklasyfikowany LKS Jawiszowice.

Bardzo ciekawie zapowiadało się środowe spotkanie w Kętach, gdzie miejscowy Team Sport Hejnał podejmował oświęcimską Unię. W regulaminowym czasie gry odnotowano rezultat remisowy 2:2. O wszystkim decydowały zatem rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowali kęczanie, którzy zwyciężyli 3:1. Biało-niebieskim pozostało zatem skupić się na rozgrywkach ligowych. Hejnał gra dalej.

Niepodziewane rozstrzygnięcie zapadło także na stadionie w Chełmku. Podopieczni Pawła Sidorowicza rozbili czwartoligowców z Jawiszowic. Najpierw Kamil Majka, a później Mateusz Hankus pokonali bramkarza gości przed przerwą. Po zmianie stron miejscowi dorzucili trzy kolejne trafienia (Sermak, Kustra, Kaleta). Honor przyjezdnych uratował Dawid Płonka.

W Broszkowicach gospodarze dzielnie walczyli z dwie klasy wyżej notowanym Gorzowem. Ostatecznie piątoligowcy zwyciężyli 2:1 i to oni zagrają w półfinale Pucharu Polski. Z kolei w starciu reprezentantów klasy A lepsza okazała się Zgoda. W Malcu gospodarze pokonali Strumień z Polanki Wielkiej po serii rzutów karnych.

Półfinały rozegrane zostaną 25 września (początek o godz. 16.30). Na tym etapie pozostało już tylko po dwóch przedstawicieli okręgówki i dwóch z klasy A. O wielki finał malecka Zgoda powalczy z Chełmkiem, a LKS Gorzów zmierzy się z kęckim Hejnałem.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Markopolo, 06.09.2019 09:17
Unia to szmaciarze bez ambicji i mają pustych kibiców....
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 05.09.2019 12:54
Podokręg nadal twierdzi, że półfinały odbędą się 18.09 o godz.16.30. i zagrają w nich:
Team Sport Hejnał Kęty - LKS Gorzów
KS Chełmek - LKS Zgoda Malec
W tej edycji PP kilka ekip prezentuje styl bycia luźny żeby nie powiedzieć, że robi sobie jaja więc ja już przed półfinałami wytypuję Zgodę na tegorocznego zdobywcę pucharu w PPN Oświęcim.