PIŁKA NOŻNA. Czy będzie zmiana lidera okręgówki?

12 października 2018 Autor: png
Tabelę oświęcimskiej klasy B otwiera zespół Sygnału z Włosienicy. Fot. Szymon Chabior

Tabelę oświęcimskiej klasy B otwiera zespół Sygnału z Włosienicy. Fot. Szymon Chabior

Drużyny z oświęcimskiego podokręgu – Niwa Nowa Wieś oraz beniaminek z Rajska odskoczyły od pozostałej stawki w rozgrywkach okręgówki. Wiele wskazuje na to, że te właśnie ekipy rozstrzygną między sobą losy jesiennego mistrzostwa. Póki co, prowadzi ekipa Kamila Żmudy z Nowej Wsi. Lider ma jednak zaledwie punkt przewagi i jeden mecz rozegrany więcej od Rajska.


Paradoksalnie to zatem wiceliderzy są w korzystniejszej sytuacji. Czy do zmiany piątoligowego lidera dojdzie już po najbliższej kolejce? Podopieczni Grzegorza Bąka, czyli LKS Rajsko będą podejmowali Garbarza Zembrzyce. Z kolei Niwa zagra u siebie z góralami z Makowa Podhalańskiego. Przed własnymi kibicami wystąpią też dwie inne drużyny z naszego powiatu – Zatorzanka i Brzezina Osiek. Biało-zielonych z Chełmka czeka prawdopodobnie spacerek z Stanisławiu Dolnym.


W klasie A nie ma mocnych na LKS Gorzów. Ten zespół w ośmiu meczach wywalczył komplet punktów i ma już o sześć więcej od wicelidera z Kęt. Tylko ten duet ma szansę na mistrzostwo półmetka. Straty trzeciego Strumienia są bowiem bardzo duże. Jutro gorzowianie zagrają w Bulowicach, a kęczanie będą gościli LKS Bobrek.


Na czele klasy B znajduje się włosienicki Sygnał, który wciąż zachowuje miano niepokonanej ekipy. Podobnym statusem może się pochwalić reaktywowana Zaborzanka, ale podopieczni Rafała Przybyły zbyt często dzielili się punktami. W efekcie tracą cztery punkty do Sygnału i dwa do wicelidera z Podolsza. Tabelę zamyka Puls Broszkowice i LKS Palczowice z dorobkiem zaledwie czterech „oczek”.


Zestaw par XI kolejki w okręgówce:
NIWA NOWA WIEŚ – Halniak Maków Podhalański (sobota, godz. 11)
Tempo Białka – Victoria 1918 Jaworzno (sobota, godz. 11)
LKS RAJSKO – Garbarz Zembrzyce (sobota, godz. 15)
ZATORZANKA ZATOR – Relaks Wysoka (sobota, godz. 15)
BRZEZINA OSIEK – LKS Żarki (sobota, godz. 15)
Sosnowianka Stanisław Dolny – KS CHEŁMEK (sobota, godz. 15)
Arka Babice – Nadwiślanin Gromiec (sobota, godz. 15)
Pauzuje: Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska


Zestaw par IX kolejki w oświęcimskiej klasie A:
Team Sport Hejnał Kęty – LKS Bobrek (sobota, godz. 11)
LKS Przeciszovia Przeciszów – Górnik Brzeszcze (sobota, godz. 15.30)
Soła Łęki – LKS Piotrowice (sobota, godz. 15.30)
LKS Bulowice – LKS Gorzów (sobota, godz. 15.30)
Solavia Grojec – Orzeł Witkowice (niedziela, godz. 11)
Zgoda Malec – Strumień Polanka Wielka (niedziela, godz. 15.30)


Zestaw par VIII kolejki w oświęcimskiej klasie B:
LKS Głębowice – Iskra Brzezinka (sobota, godz. 11)
Zaborzanka Zaborze – Korona Harmęże (sobota, godz. 12)
Skawa Podolsze – Pogórze Gierałtowice (sobota, godz. 15.30)
Puls Broszkowice – LKS Poręba Wielka (sobota, godz. 15.30)
Sygnał Włosienica – LKS Palczowice (niedziela, godz. 15.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy