PIŁKA NOŻNA. Dla kogo Puchar Polski?

23 kwietnia 2019 Autor: png
Jutro (środa, 24 kwietnia) rozegrany zostanie finał Pucharu Polski zachodniej Małopolski. Czwartoligowy Orzeł Ryczów będzie podejmował trzecioligową Sołę Oświęcim. Fot. (png)

Jutro (środa, 24 kwietnia) rozegrany zostanie finał Pucharu Polski zachodniej Małopolski. Czwartoligowy Orzeł Ryczów będzie podejmował trzecioligową Sołę Oświęcim. Fot. (png)

W kraju nad Wisłą piłkarscy kibice żyją zbliżającym się finałem Pucharu Polski w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z gdańską Lechią (2 maja w Warszawie na Stadionie Narodowym). Tymczasem w naszym regionie czeka nas finał zachodniej Małopolski edycji 2019/20.

Trzecioligowa Soła Oświęcim zagra o to trofeum z klasę niżej notowanym Orłem Ryczów. To spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (24 kwietnia), a jego początek zaplanowano na godz. 17.30. Gospodarzem będą ryczowianie, którzy po XXI kolejkach czwartej ligi zajmują szóste miejsce. W ostatniej serii Orzeł przegrał na swoim terenie z Trzebinią 0:2.

Z kolei solarze wydostali się wreszcie ze strefy spadkowej. Wszystko dzięki wyjazdowej wygranej nad Wólczanką Wólka Pełkińska 1:0. Podopieczni Łukasza Surmy ciągle jednak muszą walczyć o kolejne zdobycze, bo przed nimi jeszcze długa droga w walce o utrzymanie statusu trzecioligowca. Soła (20 pkt) tylko lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Podlasie Biała Podlaska, a Spartakus Daleszyce i Czarni Połaniec mają zaledwie dwa punkty mniej. Z trzeciej do czwartej ligi automatycznie spadną trzy zespoły.

Teraz jednak pora na puchowe emocje. Soła z Orłem Ryczów spotkały się przed rokiem na etapie półfinału zachodniej Małopolski. Wówczas oświęcimianie zwyciężyli 2:1, po golu w samej końcówce autorstwa Mateusza Glenia. Jak będzie jutro?

W tegorocznej drodze do finału zachodniej Małopolski solarze odprawili przedstawicieli wadowickiej okręgówki. Soła pokonała kolejno Niwę Nowa Wieś 3:1 i Victorię 1929 Jaworzno 2:0. W starciu z ekipą z Nowej Wsi gole dla trzecioligowca zdobywali Adrian Wójcik, Mateusz Stankiewicz oraz Bartosz Nowakowski. Z kolei w meczu przeciwko Victorii do siatki trafił Łukasz Jaworek i Roman Terbalian.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Korek, 23.04.2019 16:23
Do boju Soła Oświęcim!!!!!!!!!!
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 23.04.2019 11:11
Orzeł ostatnio nisko lata i pewnie w tym meczu zdecyduje się na grę z kontry. Z kolei Sole gra na zamurowaną bramkę może nie pasować. Przeko
ie napiszę, że puchar weźmie Ryczów po ka
ych.