PIŁKA NOŻNA. Dotkliwa porażka solarzy. Znamy komplet sobotnich rezultatów

24 marca 2018 Autor: png
Wiosenna inauguracja na stadionie przy ulicy Legionów w Oświęcimiu została przeniesiona na inny termin. Fot. Szymon Chabior

Wiosenna inauguracja na stadionie przy ulicy Legionów w Oświęcimiu została przeniesiona na inny termin. Fot. Szymon Chabior

Wystartowała futbolowa wiosna! Dziś pierwszy raz w tym roku na swoim obiekcie o ligowe punkty zagrali oświęcimscy solarze. Jutro rundę rewanżową przed własną publicznością planowali zainaugurować biało-niebiescy, którzy chcieli się zrehabilitować za porażkę poniesioną w wyjazdowym starciu z Hutnikiem Nowa Huta.

Spotkanie Unii z Górnikiem Wieliczka zostało jednak przeniesione na 25 kwietnia. Wszystko za sprawą grząskiej płyty boiska, która póki co nie nadaje się do gry w futbol. Dziś walczono w trzeciej, czwartej i piątej lidze oraz oświęcimskiej klasie A. Na A-klasowym poziomie nie było niespodzianek. Faworyci wygrywali w Łękach i Podolszu.

Soła rozpoczęła rundę wiosenną od dotkliwej porażki z Wólczanką Wólka Pełkińska 0:4. W pierwszej połowie podopieczni Tomasza Świderskiego pokazali się z dobrej strony, ale później dało o sobie znać większe ogranie zespołu gości, którzy bezlitośnie wypunktowali zespół z oświęcimskich Plant. Nie ma jednak co załamywać rąk, tylko głowy do góry! Kolejnym rywalem Soły będą na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski.

SOŁA Oświęcim - WÓLCZANKA Wólka Pełkińska 0:4 (0:1)
Bramki: Wrona 30, Szewc 55, Kocur 70, Czyrny 90. Żółte kartki: Syguła, Chlebowski, Kukiełka - Wrona. Widzów: 150.
SOŁA: Mioduszewski - Pańkowski, Chlebowski, Skrzypniak (70. Wandas), Ptak - Szcząber, Fortuna (70.Tracz), Rogala (60. Syguła), Gaudyn (85. Kukiełka) - Duda (46. Stankiewicz), Ceglarz. Trener: Tomasz Świderski.

W pozostałych meczach w trzeciej lidze:
Wiślanie Jaśkowice - Chełmianka Chełm 1:5
MKS Trzebinia - Orlęta Radzyń Podlaski 0:4
Unia Tarnów - Podhale Nowy Targ 1:3
Motor Lublin - Resovia Rzeszów 1:2

Czwarta liga:
TS Węgrzce - Beskid Andrychów 3:2
Michałowianka Michałowice - Hutnik Kraków 0:3 (walkower)

Piąta liga:
Zatorzanka Zator - Victoria 1918 Jaworzno 1:1
Tempo Białka - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 7:0
Niwa Nowa Wieś - Garbarz Zembrzyce 2:2
KS Chełmek - Dąb Paszkówka 12:0

Oświęcimska klasa A:
Soła Łęki - LKS Rajsko 1:3
Skawa Podolsze - Team Sport Hejnał Kęty 1:4

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
TS Hejnał, 24.03.2018 22:08
Hejnał tak jest. Pierwszy krok na wiosnę zrobiony. O to właśnie chodzi, żeby nie zgubic niepotrzebnie punktów