PIŁKA NOŻNA. Dziewięć testów biało-niebieskich przed futbolową wiosną

17 stycznia 2018 Autor: png
Biało-niebiescy planują rozegranie dziewięciu sparingów przed wiosenną inauguracją w czwartej lidze. Fot. Szymon Chabior

Biało-niebiescy planują rozegranie dziewięciu sparingów przed wiosenną inauguracją w czwartej lidze. Fot. Szymon Chabior

Od tradycyjnego starcia derbowego z solarzami (28 stycznia) rozpoczną okres gier kontrolnych piłkarze czwartoligowej Unii. W sumie podopieczni Jacka Dobrowolskiego mają w planie dziewięć sparingów przed inauguracją. Runda jesienna poważnie rozbudziła apetyty biało-niebieskich fanów na powalczenie o coś więcej, niż tylko miejsce w ścisłym czubie tabeli. Czy unici włączą się do walki o trzecioligowy awans?

Po derbach z Sołą, piłkarze z ulicy Legionów zmierzą się z Niwą Nowa Wieś (piątek, 2 lutego). Później Unia zagra kolejno z Rekordem Bielsko-Biała (7 lutego), MKS-em Trzebinia (10 lutego), LKS-em Radziechowy (17 lutego), Piastem Bieruń Nowy (23 lutego), Nadwiślaninem Gromiec (28 lutego), Limanovią (3 marca) i Unią Dąbrowa Górnicza (10 marca).

Tydzień później rozegrany zostanie pierwszy mecz, którego stawką będą już wiosenne punkty. 17 marca Unia zagra na Suchych Stawach z liderem! W Oświęcimiu było 2:5 dla Hutnika. Kibice biało-niebieskich liczą zatem na rewanż. W pierwszej rundzie oświęcimianie bardzo dobrze radzili sobie na wyjazdach. Wygrali aż siedem z ośmiu spotkań! Tylko jedno zakończyło się remisem.

Jesienią odnieśli jedenaście zwycięstw. Zaledwie jeden mecz zremisowali i trzykrotnie musieli uznać wyższość rywali. W efekcie biało-niebiescy zajmują czwarte miejsce z niewielką stratą do lidera. Prowadzi Hutnik Kraków wraz z Wiślanką Grabie. Ten duet o trzy punkty wyprzedza Górnika Wieliczka. Unia traci zaledwie pięć "oczek".

Drużyna z Oświęcimia rozpoczęła przygotowania do rewanżów 10 stycznia. Piłkarze trenują trzy razy w tygodniu. W środy i czwartki w hali sportowej popularnego "Chemika", zaś w poniedziałki na "Orliku" na osiedlu Zasole.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy