PIŁKA NOŻNA. Gorzów zamiast Rajska, czyli status quo w okręgówce

18 czerwca 2019 Autor: png
LKS Rajsko po raz pierwszy w swojej historii zagra na czwartoligowych boiskach. Fot. (png)

LKS Rajsko po raz pierwszy w swojej historii zagra na czwartoligowych boiskach. Fot. (png)

Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i w rozgrywkach 2019/20 w lidze okręgowej będzie występowało pięć zespołów z oświęcimskiego powiatu. Start zaplanowano na 10 i 11 sierpnia. Tydzień wcześniej odbędą się pierwsze mecze w ramach Pucharu Polski.

W okręgówce LKS Rajsko (awans do czwartej ligi) zastąpi beniaminek LKS Gorzów. Oprócz gorzowian na piątym froncie z powiatu oświęcimskiego będzie występował KS Chełmek, Zatorzanka Zator, Brzezina Osiek i Niwa Nowa Wieś. Z nowych ekip zaprezentuje się Babia Góra Sucha Beskidzka (mistrz wadowickiej klasy A) oraz MKS Libiąż (mistrz chrzanowskiej klasy A).

W trzeciej lidze zostaje oświęcimska Soła. Do drugiej ligi awansowała rzeszowska Stal, a zastąpi ją spadkowicz - Siarka Tarnobrzeg. Trzeci front opuszcza Podlesie Biała Podlaska, Wiślanie Jaśkowice, Czarni Połaniec i Spartakus Daleszyce. Pełny skład trzecioligowców sezonu 2019/20 poznamy po rozegraniu baraży, których stawką będzie awans do trzeciej ligi.

W porównaniu do poprzedniego sezonu czwarta liga będzie miała o jednego przedstawiciela więcej z powiatu oświęcimskiego. Do Unii Oświęcim i LKS-u Jawiszowice dołączy LKS Rajsko. Czwartą ligę opuści Jutrzenka Giebułtów, jeśli wygra baraż z mistrzem wschodniej czwartej ligi, czyli Unią Tarnów. Spada Wiślanka Grabie, KS Olkusz, Górnik Wieliczka i Kaszowianka Kaszów. Ten los może także spotkać krakowską Clepardię Kraków, jeśli Unia Tarnów wygra baraże z Jutrzenką.

Oświęcimską klasę A opuszcza LKS Bulowice. Z mistrzostwa klasy B i awansu cieszą się we Włosienicy. Ekipa Sygnału promocję zapewniła sobie na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. Włosieniczanie o dwa punkty wyprzedzili Skawę Podolsze. Na trzecim miejscu sezon 2018/19 w oświęcimskiej klasie B zakończył reaktywowany zespół Zaborzanki Zaborze.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 20.06.2019 21:19
Jutrzenka wygrała pierwszy mecz barażowy z Unią 1:0. Rewanż 25. w Ta
owie. Czyżby niespodzianka? Jeszcze jakby Jaśkowice nie wystartowały w czwartej lidze, to na utrzymanie szanse miałoby Grabie.
Na Śląsku niestety LKS Czaniec nie zrobił trzeciej ligi. U siebie 2:2, wyjazd 0:0 z Polonią Bytom.
run, 19.06.2019 12:29
Haha, boli co nie?
Haha , 18.06.2019 12:23
Jak szybko Gorzów weszedl do okregowki tak szybko zniej wyleci

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink6 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 65
Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęwww.optifloor.plMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 76