PIŁKA NOŻNA. Gotowi do wiosennego startu

22 marca 2018 Autor: png
Piłkarską wiosnę piłkarze z Rajska rozpoczną od wyjazdowego pojedynku z Sołą Łęki. Fot. (png)

Piłkarską wiosnę piłkarze z Rajska rozpoczną od wyjazdowego pojedynku z Sołą Łęki. Fot. (png)

Kto zdobędzie mistrzostwo i awansuje do okręgówki? To pytanie najczęściej zadają sobie kibice sympatyzujący z drużynami występującymi w oświęcimskiej klasie A. Głównym faworytem jest lider po rundzie jesiennej, czyli Team Sport Hejnał Kęty. O awansie marzą jednak też przede wszystkim w Rajsku. Tyle samo punktów co drużyna Grzegorza Bąka ma brzeszczański Górnik. Nie można przekreślać szans Strumienia z Polanki Wielkiej...

Piłkarze z Rajska mają za sobą siedem gier kontrolnych. Ich rywalami były zespoły Halniaka Maków Podhalański (3:3), Przemszy Okradzionów (3:4), Niwy Nowa Wieś (2:1), rezerw sosnowieckiego Zagłębia (2:2), LKS-u Jawiszowice (3:4) i Sokoła Hecznarowice (7:2) i Soły II Oświęcim (8:2). W tym ostatnim sparingu rozegranym na sztucznym boisku solarzy hat-tricka "ustrzelił" Paweł Piskorz, a pozostałe gole zdobywali Rajmund Raźniak (dwa), Grzegorz Bąk, Dawid Skiernik i Jakub Scąber.

Grającego trenera, Grzegorza Bąka cieszy znakomita atmosfera panująca w zespole i świadomość dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego. W Rajsku jest mnóstwo zdolnej młodzieży, która zrobiła w ostatnim czasie duże postępy. Pod tym względem trener ma wyjątkowo szerokie pole manewru.

W porównaniu do rundy jesiennej z Rajska odszedł Patryk Matwiejczuk, a Bartłomiej Ryś przeniósł się do Unii Oświęcim. Ma go zastąpić 21-letni Rajmund Raźniak, który grał ostatnio w trzecioligowej Trzebini. Z bardzo dobrej strony prezentował się w okresie przygotowawczym i w meczach kontrolnych. Raźniak jest ofensywnym pomocnikiem.

SOŁA II Oświęcim - LKS Rajsko 2:8
Bramki: dla Rajska: Paweł Piskorz - trzy, Rajmund Raźniak - dwie, Grzegorz Bąk, Dawid Skiernik i Jakub Scąber.
RAJSKO: Gielarowski - Sieczko, Zimnal, Welber, Opala - Matlak, Jędrusik, Mika, Raźniak - Piskorz, Skiernik oraz Bąk, Scąber. Trener: Grzegorz Bąk.

Zestaw par inauguracyjnej kolejki rundy wiosennej:
Strumień Polanka Wielka - LKS Piotrwice (sobota, godz. 15)
Soła Łęki - LKS Rajsko (sobota, godz. 15)
Skawa Podolsze - Team Sport Hejnał Kęty (sobota, godz. 15)
Solavia Grojec - Orzeł Witkowice (niedziela, godz. 11)
Górnik Brzeszcze - LKS Przeciszovia Przeciszów (niedziela, godz. 15)
Zgoda Malec - LKS Bobrek (niedziela, godz. 15)
Pauzuje: LKS Bulowice

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Kibic, 22.03.2018 15:09
Rajsko wieczna A klasa lalalala