PIŁKA NOŻNA. Grać, czy nie grać? Oto jest pytanie!

20 kwietnia 2020 Autor: png
Bardzo wątpliwe, aby sezon 2019/20 w niższych ligach został dokończony. Fot. (png)

Bardzo wątpliwe, aby sezon 2019/20 w niższych ligach został dokończony. Fot. (png)

Jesteśmy już w drugiej połowie kwietnia, a piłkarskie ligi wciąż jak stały tak stoją. Wszystko spowodowane jest oczywiście światową epidemią koronawirusa. Oficjalnie zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o odwołaniu wszystkich rozgrywek futbolowych w naszym kraju do 26 kwietnia włącznie.


Decyzja PZPN skutkuje rzecz jasna odwołaniem wszystkich rozgrywek seniorów w Małopolsce od czwartej ligi aż po klasę C. Odwołane są także rozgrywki kobiece, młodzieżowe i dziecięce oraz mecze kontrolne. Nie ma też obecnie możliwości rozgrywania futbolowych turniejów.Sportowych pytań w czasach pandemii koronawirusa jest bez liku. Nikt tak naprawdę nie zna na nie odpowiedzi. Na ligową inaugurację rundy rewanżowej piłkarscy kibice będą musieli jeszcze trochę poczekać. W tej samej sytuacji znaleźli się zarówno piłkarze ekstraklasy, jak i najniższych z lig. To sytuacja prawdziwie bez precedensu.W celu przeciwdziałania epidemii Polski Związek Piłki Nożnej odwołał wszystkie mecze ligowe do 26 kwietnia włącznie. To oczywiście termin umowny, który w każdej chwili może ulec zmianie. Futbol niestety jest teraz na odległym planie...Od ostatecznych rozstrzygnięć jednak nie uciekniemy. Już w pierwszej połowie maja zapadnie ostateczna decyzja czy sezon 2019/20 zostanie dokończony. Jeśli tak, to wszystkie bez wyjątku ligi musiałyby grać w iście zawrotnym tempie.Przy sprzyjających okolicznościach polska ekstraklasa mogłaby wrócić w ostatnim tygodniu maja. Mecze miałyby się odbywać rzecz jasna bez udziału kibiców. Ale co z najniższymi ligami?

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
sympatyk, 22.04.2020 13:04
Panowie , trzeba sobie jasno powiedzieć że to już koniec sezonu lig amatorskich . Jestem pesymistą co do możliwości wznowienia wogóle rozgrywek w tym roku . Pandemia nie osiagnęła jeszcze apogeum i z pewnością jeśli nawet zahamuje latem to będzie trwać do czasu wynalezienia szczepionki co mówią rządzący i epidemiolodzy . Piłka to zespołowy sport walki w bezpośrednim kontakcie gdzie są nieograniczone możliwości zarażenia się wirusem a jeszcze dochodzą warunki w budynkach klubowych czy szatniach . Kto rozumny zgodzi się na wznowienie rozgrywek i kto będzie ryzykował w nich uczestniczyć . A młodociani zawodnicy , kto zrobi im badania lekarskie. Zawodnicy indywidualnie i w małych grupach winni dbać o swoją formę sportową . Na jesień 2020 / jeśli się mylę / lub wiosnę a być może jesień 2021 trzeba wznowić rozgrywki w tym samych ligach z zachowaniem dorobku punktowego z jesieni 2019 aby było sprawiedliwie .
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 20.04.2020 23:06
Chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz od 4 ligi w dól, to zakończenie sezonu z tabelą po rundzie jesiennej. Największe emocje kibiców budzi oczywiście kwestia awansów i spadków, ale wg mnie to tylko decyzje proforma a następny sezon to będzie układanie składu naszych lig na nowo. Coś tak czuję, że najliczniejsza będzie B-klasa.