PIŁKA NOZNA. Grupa awansująca celem Jawiszowic i beniaminka z Chełmka

31 grudnia 2020 Autor: png
Beniaminek z Chełmka ma w planie siedem spotkań sparingowych. Pierwszy test ekipy Pawła Sidorowicza 30 stycznia z Hejnałem Kęty. Fot. Szymon Chabior

Beniaminek z Chełmka ma w planie siedem spotkań sparingowych. Pierwszy test ekipy Pawła Sidorowicza 30 stycznia z Hejnałem Kęty. Fot. Szymon Chabior

Siedem gier kontrolnych przed pierwszym wiosennym meczem o punkty zaplanowali w Jawiszowicach. Dokładnie tyle samo sparingów mają rozegrać piłkarze beniaminka z Chełmka. Cel obu drużyn z oświęcimskiego powiatu jest taki sam. Jedni i drudzy chcą po 19 kolejkach (każdy z każdym) zająć miejsce w górnej części czwartoligowej tabeli.

Dlaczego to takie ważne? Wszystko za sprawą nowych zasad rozgrywek w czwartej lidze. Po rozegraniu dziewiętnastu kolejek systemem każdy z każdym liga zostanie podzielona na dwie grupy – wyższą awansującą (dziesięć drużyn) i niższą spadkową (dziewięć drużyn).

Pierwsza w drugiej części sezonu będzie walczyła o premię w postaci awansu mając automatycznie zapewnione utrzymanie, a druga wyłoni spadkowiczów. Jest zatem o co się bić! Piłkarska jesień zamknęła się na czternastu seriach. Po najbliższych pięciu wiosennych seriach wszystko będzie jasne.

Beniaminek z Chełmka, póki co jest dziewiąty. Biało-zieloni rozegrali 14 spotkań i zgromadzili 20 punktów (sześć zwycięstw, dwa remisy, sześć porażek). Ostatnie (dziesiąte) premiowane awansem miejsce zajmuje LKS Jawiszowice. Podopieczni Przemysława Pitrego mają na koncie 18 „oczek” (pięć zwycięstw, trzy remisy, cztery porażki), ale zarazem dwa spotkania rozegrane mniej od zespołu z Chełmka.

Piłkarze z Chełmka pierwszy mecz kontrolny w 2021 roku rozegrają 30 stycznia. Rywalem zespołu prowadzonego przez Pawła Sidorowicza będzie kęcki Hejnał. Później ich formę sprawdzą kolejno LKS Rajsko (6 lutego), LKS Czaniec (13 lutego), Iskra Pszczyna (20 lutego), Góral Żywiec (27 lutego), Unia Dąbrowa Górnicza (6 marca) i Zagłębie II Sosnowiec (13 marca).

Siedem testów także przed ekipą Jawiszowic. Ten zespół w ramach przygotowań do wiosennych gier o punkty zmierzy się z rezerwami bielskiego Podbeskidzia (23 stycznia), drugim zespołem GKS Tychy (30 stycznia), Iskrą Pszczyna (6 lutego), Niwą Nowa Wieś (13 lutego), Pasjonatem Dankowice (20 lutego), Nadwiślaninem Gromiec (26 lutego) i Zgodą Byczyna (6 marca).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 03.01.2021 21:46
Podział chyba po 18 kolejkach, w mistrzowskiej 9 ekip w spadkowej 10. Ale to tylko w teorii. Poczekamy do marca i zobaczymy kto w ogóle zagra. Na razie Proszowiance puściły nerwy i ogłosili rozwiązanie wszystkich swoich drużyn, ale w końcu zdecydowali się poczekać na podział kasy w gminie. Chełmek, widzę zbiera pieniążki na zrzutka.pl. Wygląda, że ta liga trzyma się na przysłowiowe słowo honoru.