PIŁKA NOŻNA. Gwizdki zawiesili na kołku, czyli sędziowie w nowej roli

21 stycznia 2019 Autor: png
Reprezentacja sędziów z Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu walczyłą w halowych mistrzostwach Małopolski w Krakowie. Fot. nadesłane

Reprezentacja sędziów z Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu walczyłą w halowych mistrzostwach Małopolski w Krakowie. Fot. nadesłane

Już po raz szósty sędziowie z małopolskich podokręgów postanowili powalczyć o halowe mistrzostwo Małopolski. W hali krakowskiej Bronowianki o tytuł walczyło piętnaście ekip. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantów Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu.

W pierwszej fazie fazie finałowego turnieju zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Oświęcimianie trafili do grupy B wraz z Nowym Targiem, Wieliczką, Nowym Sączem i Brzeskiem. W grupie A rywalizowali: Kraków II, Olkusz, Gorlice, Żabno, Limanowa, zaś w grupie C: Kraków, Wadowice, Myślenice, Bochnia, Chrzanów. Do ćwierćfinału awansowały dwie pierwsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze z trzecich miejsc.

Grupa do której zostali rozlosowani sędziowie z Oświęcimia wydawała się bardzo wyrównana. Już na inaugurację przyszło im się zmierzyć ze swoimi kolegami z Nowego Targu (wicemistrzowie z 2018 roku). Był to klasyczny rewanż za ubiegłoroczny półfinał, przegrany przez Oświęcim 0:3. Teraz gole nie padły. W drugim grupowym spotkaniu oświęcimscy rozjemcy niestety przegrali z Brzeskiem 1:2, a autorem honorowego trafienia był Łukasz Łabaj.

Nad drużyną zawisło widmo przedwczesnego odpadnięcia z turnieju, ale trzeci mecz był najlepszy w oświęcimskim wydaniu. Wieliczka została rozbita 3:0 po dwóch golach Łukasza Łabaja i jednym Bogdana Wanata. Podobnie jak w poprzednich latach, ostatni mecz grupowy decydował zatem o pozostaniu w turnieju. Wygrana dawała stuprocentowy awans, zaś przy remisie trzeba było czekać na inne rozstrzygnięcia.

Wynik pojedynku z Nowym Sączem otworzył Łukasz Łabaj, dając oświęcimianom prowadzenie. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, ale minutę przed końcem rywali zdołali doprowadzić do remisu. Ostatecznie drużyna sędziów z Oświęcimia w czterech meczach zdobyła pięć punktów i musiała liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w ostatniej grze (w meczu Brzeska z Nowym Targiem nie mógł paść remis). Nikt bramki niestety nie zdobył, co spowodowało, że oświęcimscy sędziowie przedwcześnie odpadli z turnieju.

Mecze fazy pucharowej przyniosły sporo niespodzianek. Odpadło wielu faworytów, a cały turniej po niesamowitej serii rzutów karnych wygrała drużyna Kolegium Sędziów z Limanowej i wywalczyła tytuł mistrzów Małopolski.

Ćwierćfinały:
Żabno - Limanowa 2:3,
Nowy Targ - Brzesko 0:1,
Myślenice - Gorlice 1:0,
Kraków - Nowy Sącz 2:0
Półfinały:
Limanowa - Brzesko 3:1
Myślenice - Kraków 2:3
O III miejsce:
Brzesko - Myślenice 2:3
Finał:
Limanowa - Kraków 1:1, 7:6 w rzutach karnych

Skład KS Oświęcim: Emilian Jurzak - Grzegorz Hendzlik, Wojciech Włodarczyk, Łukasz Łabaj, Maksymilian Nowak, Konrad Karaśkiewicz, Krystian Sroka, Sebastian Sroka, Bogdan Wanat. Prezes KS Oświęcim: Zbigniew Walus, trener: Ryszard Drzyżdżyk, kierownik drużyny: Lucjan Wesołowski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Ciekawski, 22.01.2019 00:00
A ten drugi z lewej to techniczny? 105 kg na sedziego to troszke za duzo...