PIŁKA NOŻNA. Hejnał i Rajsko meldują się w wielkim finale

17 września 2020 Autor: png
Piłkarze z Chełmka przechodzą lekki kryzys. Po dwóch, jednobramkowych ligowych porażkach odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. O niepowodzeniu biało-zielonych znowu zadecydowało jedno trafienie. Fot. Szymon Chabior

Piłkarze z Chełmka przechodzą lekki kryzys. Po dwóch, jednobramkowych ligowych porażkach odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. O niepowodzeniu biało-zielonych znowu zadecydowało jedno trafienie. Fot. Szymon Chabior

Czwartoligowe Rajsko i piątoligowy beniaminek - Hejnał Kęty zagrają ze sobą w finale Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. W półfinale kęczanie ograli Chełmek, a zespół Mariusza Wójcika wyrzucił za pucharową burtę LKS Jawiszowice.

Do niespodzianki doszło w Kętach, gdzie niżej notowany Hejnał pokonał biało-zielonych z Chełmka. Zaczęło się jednak po myśli przyjezdnych, którzy potrzebowali niespełna 10 minut, aby objąć prowadzenie. Kamil Majka znalazł w polu karnym Patryka Nędzę, a ten nie miał problemów z otwarciem wyniku.

Na 5 minut przed przerwą gospodarze odpowiedzieli za sprawą Maksymiliana Cepigi, więc wszystko rozpoczynało się od początku. Kęczanie "poczuli krew" i poszli za ciosem. Dzięki temu chwilę później cieszyli się już z prowadzenia. Efektownym uderzeniem w "okienko" popisał się Szymon Nowicki.

W drugim półfinale zmierzyły się ze sobą drużyny czwartoligowe. W Jawiszowicach zwyciężył zespół z Rajska i to właśnie ta ekipa będzie rywalem Hejnału w wielkim finale. Losy Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu rozstrzygną się 14 listopada na stadionie Hejnału. Tego trofeum wywalczonego przed rokiem broni zespół z Kęt.

Półfinały Pucharu Polski na szczeblu PPN Oświęcim:
TEAM SPORT HEJNAŁ KĘTY - KS Chełmek 2:1 (2:1)
Bramki: Cepiga 40, Nowicki 42 - Nędza 7.
LKS Jawiszowice - LKS RAJSKO 1:2 (1:1)
Bramki: Hałat 30 - Kabara 35 (samobójcza), Mika 70.

Finał (14 listopada w Kętach):
TEAM SPORT HEJNAŁ KĘTY - LKS RAJSKO

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 18.09.2020 16:59
Finał Pucharu Polski 14.11.2020 godzina 13:00 Hejnał Kęty - LKS Strażak Rajsko. Tako rzecze Podokręg na swoim www.
W ten weekend B-klasa najciekawiej objawi się w Harmężach gdzie zajedzie Chełmek drugi. W A-klasie dwa hity. Malec - Polanka i Brzeszcze z Bobrkiem. Przeciszovia jedzie do Gierałtowic i chyba lidera tam nie zgubi. Okręgówka rozpieszcza meczami na szczycie. Gromiec z Babią Górą i Niwa z liderem z Białki. Klub z Nowej Wsi zadbał o zwiększenie siły swojego rażenia i zatrudnił znanego w regionie Krzysztofa Chrapka, który już w debiucie mógł zapewnić trzy punkty. Jednak Kalwarianka wyrównała w doliczonym czasie. Tym razem będzie próbował zrzucić króla z tronu.
Trudne mecze przed naszymi czwartoligowcami a nawet można powiedzieć, że bardzo trudne.

Tytułem przypomnienia:
I Memoriał Grzegorza Grzywy
GRUPA A
1. LKS Jawiszowice Oldboys
2. LKS Przecieszyn Oldboys
3. LKS Zaborzanka Zaborze Oldboys
GRUPA B
1. TS Hejnał Kęty Oldboys
2. LKS Bestwinka Oldboys
3. LKS Przełom Kaniów Oldboys
W fazie grupowej drużyny grają każdy z każdym w swojej grupie. W fazie pucharowej rozgrywamy FINAŁ (drużyny z 1. miejsc z grup A i B), mecz o 3 miejsce (drużyny z 2. miejsc z grup) oraz mecz o 5. miejsce (drużyny z 3 miejsc). Wszystkie mecze rozgrywane będą 2x20 min.
sobota 14:00, stadion LKS Jawiszowice