PIŁKA NOŻNA. Hit w Oświęcimiu bez kibiców Hutnika

04 sierpnia 2017 Autor: png
Na mecz Unii z Hutnikiem będą wpuszczani na stadion tylko kibice oświęcimian. Fot. Szymon Chabior

Na mecz Unii z Hutnikiem będą wpuszczani na stadion tylko kibice oświęcimian. Fot. Szymon Chabior

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się czwartoligowa inauguracja w Oświęcimiu. W sobotę, 12 sierpnia biało-niebiescy będą bowiem podejmowali nowohuckiego Hutnika. Początek wyznaczono na godz. 17. Wiadomo już, że na obiekt przy ulicy Legionów nie będą wpuszczani kibice z Nowej Huty.

O tym fakcie poinformował zarząd MKP Unii Oświęcim. Decyzja wynika z obowiązujących reguł bezpieczeństwa na obiektach sportowych podczas meczów piłkarskich. Obiekt przy ul. Legionów nie jest przystosowany do przyjmowania grup kibiców drużyn przyjezdnych.

Wejście na stadion w dniu meczu będzie zatem możliwe wyłącznie dla kibiców gospodarzy po uprzednim okazaniu służbom ochrony dokumentu tożsamości. Dokładnie takie same zasady obowiązywały podczas ostatniej konfrontacji między tymi zespołami na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wówczas przyjechała do Oświęcimia spora grupa fanów Hutnika (wspierana przez FC Magdeburg), która obserwowała mecz zza ogrodzenia. Przypomnijmy, iż spotkanie zakończyło się efektownym zwycięstem gospodarzy 3:0. Dwa gole dla Unii strzelił Bartosz Praciak, a jednego dorzucił Łukasz Ząbek.

W rundzie jesiennej sezonu 2017/18 oprócz pojedynku z Hutnikiem, Unia na własnym stadionie będzie podejmowała kolejno: Dalin Myślenice (19-20 sierpnia), Clepardię Kraków (2-3 września), TS Węgrzce (16-17 września), Pcimiankę Pcim (30 września-1 października), Wiślankę Grabie (14-15 października), Michałowiankę Michałowice (21-22 października) oraz Iskrę z Kleczy Dolnej (4-5 listopada).


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy